Latvijas Mākslinieku saveinība
Par galeriju Izstādes Izstādes galerijā 2021 Izstādes galerijā 2020 Izstādes galerijā 2019 Izstādes galerijā 2018 Izstādes galerijā 2017 Izstādes galerijā 2016 Izstādes galerijā 2015 Izstādes galerijā 2014 Izstādes galerijā 2013 Izstādes galerijā 2012 Izstādes galerijā 2011 Izstādes galerijā 2010 Izstādes galerijā 2009 Izstādes galerijā 2008 Izstādes galerijā 2007 Izstādes galerijā 2006 Fotogalerija Starptautiskie projekti Lokālie sadarbības projekti Diskusijas Pasākumi Aktualitātes Kontakti

LMS ikgadējā vizuālās mākslas izstāde „Mākslas dienas 2022. Karš. Ukraina”

No 2022. gada 6. maija līdz 12. jūnijam Latvijas Mākslinieku savienības galerijā būs apskatāma vizuālās mākslas izstāde „Mākslas dienas 2022. Karš. Ukraina”. Izstādes organizatori – Latvijas Mākslinieku savienība šī gada Mākslas dienas velta Ukrainas atbalstam laikā, kad tur norisinās Krievijas Federācijas karadarbība, kas pasaulei liek šausmās redzēt nekaunību, nežēlastību un censties palīdzēt. Arī radošajai sabiedrībai, māksliniekiem Latvijā ir svarīgi rezonēt ar savu attieksmi un vizuālajām izjūtām. Latvijas Mākslinieku savienības aicinājumā dalībai izstādē teikts: “Mākslinieka pasaule ir iekļuvusi pārmaiņu vērpetē. Lietas un procesi, kas pastāvējuši attālināti un nosacīti, tagad ir kļuvuši tuvāki, baisāki un pasaules iedomātā stabilitāte emocionāli ir gaisusi…”. Reflektējot par visai sabiedrībai tik aktuālo un šausminošo karadarbību Ukrainā, dalībai izstādei atsaukušies 66 Latvijas mākslinieki un vizuālās mākslas nozares studenti. Izstādes „Mākslas dienas 2022. Karš. Ukraina” demokrātiskais formāts sniedz iespēju jaunu talantu atklāsmei, anulējot rutīnu, noteiktu tēmu vai pieredzes cenzūras aizspriedumus. Mākslinieku darbi “Mākslas dienu” izstādēs netiek žūrēti, un rīkotāji akceptē autoru iesniegtās radošās izpausmes dažādos mākslas veidos. Izstādes ekspozīcijā apvienots dažādu mākslinieku sniegums, kuru radošās darbības galvenais nosacījums ir profesionalitāte, un īpaši tiek akcentēti mākslinieki – personības, bet “Mākslas dienu” aktivitātēs ir aicināts piedalīties ikviens! Izstādes „Mākslas dienas 2022. Karš. Ukraina” atklāšana notiks 6. maijā plkst. 18.00. Izstāde būs apskatāma LMS galerijā līdz 12. jūnijam. Izstādi rīko: Latvijas Mākslinieku savienība.

 

Latvijas Mākslinieku savienība novēl priecīgus Ziemassvētkus un laimīgu Jauno gadu!

 

Līga Purmale “Dārzs ziemā”, 1981, kartons, eļļa, 78x94 cm, LMS muzejsIndrānu oši, apokalipses jātnieks un lasītprasme

 

Jāņa Purcena un Igora Dobičina

izstāde “Indrānu oši, apokalipses jātnieks un lasītprasme”

19.06.2021. - 19.08.2021.

 

Latvijas Mākslinieku savienības (LMS) muzeja izstāžu telpā “Tēlnieces Leas Davidovas-Medenes darbnīca”, 11.novembra krastmalā 35, Rīgā, līdz š.g. 19. augustam ir apskatāma gleznotāja Jāņa Purcena un tēlnieka Igora Dobičina izstāde “Indrānu oši, apokalipses jātnieks un lasītprasme”.

Izstādē “Indrānu oši, apokalipses jātnieks un lasītprasme” ir iekļauti Jāņa Purcena gleznu cikla “Lasītprasme” 36 darbi autortehnikā un video, kas tapuši 2020.-2021. gadu periodā, kā arī Igora Dobičina stiroporā veidotā skulptūra. Skulptūras un ekspresīvo gleznu postmodernā simbiozē skatītājam ir iespēja saskarties ar izstādes kodēto tēlu. Mākslas valodas nosacītībā autori piedāvā nolasīt vēstījumu, kurā ir reliģisko, mitoloģisko motīvu saplūsme laikmetīgā izpratnē. Ekspozīcijas iekārtojuma autors Jānis Purcens centies mākslas darbus izkārtot telpas konfigurācijā, izmantojot izstāžu telpas “Tēlnieces Leas Davidovas-Medenes darbnīca” telpiskās dimensijas, kas izceļ krāsu saspēli gleznās, kā arī neierobežo Igora Dobičina tēlniecības vēlmi apgūt un plesties šajā telpā.

Raksturojot ekspozīciju un tajā iekļautos darbus mākslinieks Jānis Purcens saka: “Par apgleznotajām virsmām – atkal daudz burtu. Ja eksistē kaut kas tāds, kā apziņas plūsmas literatūra, šie teksti apziņas plūsmu attēlo nevis dokumentē, un šīs virsmas mēģina glezniecībā atveidot apziņas plūsmas literatūru, nevis pašu apziņas plūsmu (lai kas tā arī būtu). Ja uzskata, ka apziņas plūsmas literatūra ir veids, kā vārdos attēlot apziņas plūsmu (nevis to dokumentēt), tad var teikt, ka šī glezniecība attēlo apziņas plūsmas literatūru, iespējams ne tikai ar burtiem, bet arī ar gleznieciskiem līdzekļiem.”

 

Gleznotājs Jānis Purcens beidzis Stikla izstrādājumu dizaina nodaļu Rīgas Lietišķās mākslas vidusskolā (tag. PIKC Rīgas Dizaina un mākslas vidusskola) 1996. gadā. 2008. gadā Latvijas Mākslas akadēmijas Glezniecības nodaļā ieguvis Humanitāro zinātņu maģistra grādu mākslā (diplomdarbs - izstāde “Paēdis, padzēris Nr.2”, galerija “Bastejs”, vad. K.Zariņš, N.Brasliņš, J.Jurjāns). Jānis Purcens ir Latvijas Mākslinieku savienības biedrs kopš 2012. gada. Izstādēs piedalās kopš 2004. gada, t.sk. aktīvi piedalās LMS rīkotajās izstādēs “Mākslas dienas”, “Rudens” un arī ekspozīcijā Eiropas Komisijas ēkā Briselē (2020). Mākslinieks rīkojis vairākas personālizstādes - galerijā “Daugava”, Rīgā, 2015.g., mākslas galerijā “MANS'S”, Jēkabpilī, 2017.g., Mūsdienu mākslas galerijā Līvānos, 2017.g., Siguldas pagasta Kultūras namā, Siguldā, 2018.g., LMS galerijā, Rīgā, 2018.g., kultūras centrā „Siguldas devons”, Siguldā, 2021.g. u.c. Mākslinieka darbi atrodas Latvijas Mākslinieku savienības muzejā un privātkolekcijās.

 

Tēlnieks Igors Dobičins beidzis Rīgas Lietišķās mākslas vidusskolas Dekoratīvās tēlniecības nodaļu (tag. PIKC Rīgas Dizaina un mākslas vidusskolas Formas dizaina izglītības programma) 1977. gadā, ar diplomdarbu – “Strūklaka”, vadītājs I. Bumbieris. Mākslinieks absolvējis Latvijas Mākslas akadēmiju 1984. gadā ar diplomdarbu – figurāla kompozīcija “J.Rozentāla kapa pieminekļa mets”, vadītājs A.Terpilovskis. Tēlniekam ir piešķirts Humanitāro zinātņu maģistra grāds mākslās (2003). Igors Dobičins izstādēs piedalās no 1981. gada. Piedalījies izstādēs Latvijā, Lietuvā, Zviedrijā, Vācijā, Polijā, Slovākijā, bijis dalībnieks un kurators Starptautiskajām tēlniecības kvadriennālēm: “Rīga” (1988, 1992, 2000) un “Krustceles” (1996, Rīga, Grand Prix). Igors Dobičins piedalījies daudzās grupu izstādēs. Kā nozīmīgs sasniegums mākslinieka radošajā darbībā ir jāatzīmē daudzi radītie un eksponētie objekti pilsētvidē gan Latvijā, gan ārzemēs. Tēlnieks Igors Dobičins ir Latvijas Mākslinieku savienības biedrs no 1987. gada. Kopš 2005. gada mākslinieks ir LMS valdes loceklis un no 2011. gada Latvijas Mākslinieku savienības prezidents. Igora Dobičina darbi atrodas Latvijas Mākslinieku savienības muzejā, Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā, Mārupītes dabas parkā, Rīgā, u.c., kā arī privātkolekcijās un pašvaldību valdījumā Latvijā un ārzemēs.