Latvijas Mākslinieku saveinība
Par galeriju Izstādes Izstādes galerijā 2021 LMS muzeja izstāde “Prezidenti” Starptautiskais grafikas festivāls “Printmaking IN” Izstāde “Indrānu oši, apokalipses jātnieks un lasītprasme” LMS muzeja izstāde “Garkājceļš” Līvas Blumfeldes personālizstāde “Laiva. Patiesības saturu meklējot” LMS virtuālā vizuālās mākslas izstāde “Mākslas dienas. Latvijas Mākslinieku savienībai 80” Izstādes galerijā 2020 Izstādes galerijā 2019 Izstādes galerijā 2018 Izstādes galerijā 2017 Izstādes galerijā 2016 Izstādes galerijā 2015 Izstādes galerijā 2014 Izstādes galerijā 2013 Izstādes galerijā 2012 Izstādes galerijā 2011 Izstādes galerijā 2010 Izstādes galerijā 2009 Izstādes galerijā 2008 Izstādes galerijā 2007 Izstādes galerijā 2006 Fotogalerija Starptautiskie projekti Lokālie sadarbības projekti Diskusijas Pasākumi Aktualitātes Kontakti

Līvas Blumfeldes personālizstādi “Laiva. Patiesības saturu meklējot”

 

LĪVAS BLUMFELDES

PERSONĀLIZSTĀDE “LAIVA. PATIESĪBAS SATURU MEKLĒJOT”

07.06.2021. - 11.07.2021.

LMS GALERIJĀ, 11.NOVEMBRA KRASTMALĀ 35, RĪGĀ

 

Līva Blumfelde personālizstādi “Laiva. Patiesības saturu meklējot”  veidojusi ar vēlmi izsvērt māksliniekam aktuālos fiziskās eksistences ētikas jautājumus. Autore rosina pārdomāt sinkrētisma metafizikā bāzētu dzīves cikliskuma un nepārtrauktības apjausmas ikdienišķo konstatāciju. Jautājums ir atbildēts? Līva Blumfelde atbildi  veido vairāku mākslas veidu un stilistiku valodas simbiozē, sāncensībā un konkurencē panākot vizuālo līdzsvaru. Izstādē autore uzrunā skatītāju ar objektiem - laivas tēliem, to telpiskās kustības slīdējumu un laika jēdziena fiksācijām, kas ekspozīcijā iekļauj sešas lielformāta eļļas gleznas uz  audekla un papīra, kur jūtama atsauce diplomdarba vadītāja, neoekspresionisma aizsācēja Latvijā gleznotāja Ivara Heinrihsona daiļradei. Tēmas izvērsumu par patiesības un satura mijiedarbības jautājumu Līva Blumfelde pauž arī ekspozīcijā esošā un neoreālisma stilistikas videodarbā “Pastaiga ar laivu”.


Līva Blumfelde: “Ekspozīcijā apskatāmo darbu mērķis ir izvirzīt jautājumus, kuri raksturo mākslas darba patiesības saturu. Simboliski izmantojot laivas tēlu, atklāta šī jēdziena metaforiskā nozīme. Patiesības saturs nepretendē uz patiesību kā mūžīgu un absolūtu vai pretēji – mainīgu, laicīgu un subjektīvu, tas mākslā sevi parāda kā daudzveidību.”


Izstāde ir Latvijas Mākslas akadēmijas Akadēmiskā maģistra studiju programmas “Māksla” Vizuālās mākslas nodaļas Glezniecības apakšnozares kvalifikācijas darba vizuālā daļa un iepazīstina ar mākslinieces Līvas Blumfeldes radošiem meklējumiem, atziņām, gūtiem iespaidiem darbojoties Latvijā un Erasmus  studijam Austrijā, Horvātijā. Darba vadītājs LMA pedagogs, gleznotājs Ivars Heinrihsons. Izstāde notiek LMA un LMS sadarbības līguma ietvaros.


Izstādi iekārtoja mākslinieki Līva Blumfelde un Ansis Dobičins.