Latvijas Mākslinieku saveinība
Par galeriju Izstādes Izstādes galerijā 2021 Izstādes galerijā 2020 Izstādes galerijā 2019 Izstādes galerijā 2018 Anša Butnora personālizstāde “Zemes sāls” Izstāde “VIETU BALĀDES” LMS izstāde „MĀKSLAS DIENAS 2018. MĀKSLAS LAIKS” Jāņa Purcena personālizstāde "Celiņš" Izstāde “LRSP – 30 gadi. Laikmeta impulsi 1988 – 2018” Jāņa Anmaņa personālizstāde "Dievzemīte" Vjačeslava Teleša personālizstāde "Gadu pieskārieni" Izstāde "Slovāku laikmetīgais dizains" Vizuālās mākslas izstāde “Rudens.100” Izstādes galerijā 2017 Izstādes galerijā 2016 Izstādes galerijā 2015 Izstādes galerijā 2014 Izstādes galerijā 2013 Izstādes galerijā 2012 Izstādes galerijā 2011 Izstādes galerijā 2010 Izstādes galerijā 2009 Izstādes galerijā 2008 Izstādes galerijā 2007 Izstādes galerijā 2006 Fotogalerija Starptautiskie projekti Lokālie sadarbības projekti Diskusijas Pasākumi Aktualitātes Kontakti

Ansis Butnors “Pārinieki pieturā”, 2017, audekls, eļļa.

 

Ansis Butnors

personālizstāde

“Zemes sāls”

12.01.2018. – 12.02.2018.

 

 

Latvijas Mākslinieku savienības (LMS) galerijā, Rīgā, 11.novembra krastmalā 35 būs skatāma gleznotāja Anša Butnora personālizstāde “Zemes sāls”.

Izstāde tiks atklāta 2018. gada 12. janvārī plkst. 18.00 un apmeklētājiem būs pieejama līdz 2018.gada. 12. februārim.

 

Ansis Butnors ir viens no populārākajiem savas paaudzes māksliniekiem, kurš konsekventi strādā ar glezniecības mediju, vien reizumis atkāpjoties un glezniecībā interesējošās tēmas izpildot arī grafikas tehnikās: litogrāfijā, linogriezumā u.c. Ansis Butnors praktizē tonālo glezniecību, tuvi ir klasiskie žanri: portreti, figurālas kompozīcijas, ainavas. Savā mākslā ar tradicionāliem gleznieciskiem paņēmieniem viņš risina modernas tēmas un iemieso mūsdienu dzīves ainas: Latvijas pilsētas un laukus, cilvēkus un to tipāžus, savstarpējās attiecības, novērojumus un ceļojumu iespaidus. Viņa glezniecība veido interesantu pārnesi starp mākslas vēsturi un mūsdienām – neapšaubāmas gleznieciskas vērtības tiek pārmantotas un interpretētas mūsdienīgā veidā.

 

Izstādē “Zemes sāls” Ansis Butnors pievēršas cilvēkam; personām, starppersonu attiecībām, dzīves laikam, kas tiek veltīts, esot vienam ar otru, iepazīstot, visā daudzveidībā ieraugot līdzcilvēkus sev apkārt.  “Man svarīgi ir zināt, izprast kādu lietu līdz galam. Ne virspusēji, bet izprast pašam un pāri visam – ticēt. Sauciet to par naivumu, ilūziju.. es tomēr ticu, ka cilvēks ir labs, ka cilvēks ir kas vairāk. Es un visi šie ļaudis, kurus garāmejot satieku uz ielas, kafejnīcās, pieturvietās, ir neatkārtojami, unikāli; ka mēs esam patiesie šīs zemes sāls,” saka Ansis Butnors.

Savā, pēc skaita divpadsmitajā personālizstādē viņš skatītājiem piedāvā gan jaunākos darbus, kas tapuši plenēru, rezidenču un patstāvīgas radošās darbības rezultātā pēdējo divu gadu laikā, gan arī koncentrētu atskatu uz saviem labākajiem darbiem, kas tapuši agrāk. Glezniecība pamīšus ar grafiku, nedaudz pat – skiču un uzmetumu formā - ļaujot ieskatīties mākslinieka jaunrades aizkulisēs.

 

Ansis Butnors ir absolvējis Latvijas Mākslas akadēmijas Glezniecības nodaļu (BA 2000, MA 2009). Izstādēs piedalās kopš 2003.gada; sākot ar 2006. gadu ir Latvijas Mākslinieku savienības biedrs. Šogad nosacīti svinama radošās darbības piecpadsmit gadu jubileja. Viņa darbi ir bijuši skatāmi gan personālizstādēs, gan arī grupu skatēs vairākās Latvijas pilsētās, kā arī Francijā, Igaunijā, Lietuvā, Nīderlandē un Polijā. Viņa gleznas ir atrodamas Latvijas mākslas institūciju kolekcijās un vairāku privātpersonu krājumos Latvijā un ārvalstīs.

 

Izstādi rīko Latvijas Mākslinieku savienība. Izstādi finansiāli atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds.


***

LMS galerija

Tālrunis: 26628302

E-pasts: [email protected]

 

LMS galerijas darba laiki: katru dienu (pirmdiena - svētdiena) no plkst. 12.00 - 18.00Ansis Butnors “Saruna”, 2017. Audekls, eļļa

 

7.februārī no plkst. 16.00-18.00 Latvijas Mākslinieku savienības (LMS) galerijā 11.novembra krastmalā 35, Rīgā norisināsies mākslinieka Anša Butnora glezniecības meistarklase.

Pasākuma laikā ikviens ir aicināts gleznot un zīmēt asociācijas, kas rodas ieejot izstāžu zālē, vērojot ekspozīciju un mākslas darbus. Mākslinieks rosinās iepazīt dažādas glezniecības tehnikas un to specifiku.

LMS galerijā līdz 18.februārim skatāma gleznotāja Anša Butnora personālizstāde “Zemes sāls”. Izstādē “Zemes sāls” Ansis Butnors pievēršas cilvēkam; personām, starppersonu attiecībām, dzīves laikam, kas tiek veltīts, esot vienam ar otru, iepazīstot, visā daudzveidībā ieraugot līdzcilvēkus sev apkārt. Savā, pēc skaita divpadsmitajā personālizstādē viņš skatītājiem piedāvā gan jaunākos darbus, kas tapuši plenēru, rezidenču un patstāvīgas radošās darbības rezultātā pēdējo divu gadu laikā, gan arī koncentrētu atskatu uz saviem labākajiem darbiem, kas tapuši agrāk.

 

Mākslinieks Ansis Butnors ir absolvējis Latvijas Mākslas akadēmijas Glezniecības nodaļu (BA 2000, MA 2009). Izstādēs piedalās kopš 2003.gada; sākot ar 2006. gadu ir Latvijas Mākslinieku savienības biedrs. Anša Butnora darbi ir bijuši skatāmi gan personālizstādēs, gan arī grupu skatēs Latvijā, Francijā, Igaunijā, Lietuvā, Nīderlandē un Polijā. 

Atskats uz mākslinieka Anša Butnora glezniecības meistarklasi, kas norisinājās 7. februārī Latvijas Mākslinieku savienības galerijā.


LMS galerijā līdz 18.februārim skatāma gleznotāja Anša Butnora personālizstāde “Zemes sāls”. Izstādē “Zemes sāls” mākslinieks pievēršas cilvēkam; personām, starppersonu attiecībām, dzīves laikam, kas tiek veltīts, esot vienam ar otru, iepazīstot, visā daudzveidībā ieraugot līdzcilvēkus sev apkārt. Savā, pēc skaita divpadsmitajā personālizstādē viņš skatītājiem piedāvā gan jaunākos darbus, kas tapuši plenēru, rezidenču un patstāvīgas radošās darbības rezultātā pēdējo divu gadu laikā, gan arī koncentrētu atskatu uz saviem labākajiem darbiem, kas tapuši agrāk.