Latvijas Mākslinieku saveinība
Par galeriju Izstādes Izstādes galerijā 2018 Izstādes galerijā 2017 Izstādes galerijā 2016 Izstādes galerijā 2015 Izstādes galerijā 2014 Izstādes galerijā 2013 Izstādes galerijā 2012 Izstādes galerijā 2011 Izstādes galerijā 2010 Izstādes galerijā 2009 Izstādes galerijā 2008 Izstādes galerijā 2007 Izstādes galerijā 2006 Fotogalerija Starptautiskie projekti Lokālie sadarbības projekti Diskusijas Pasākumi Aktualitātes Kontakti

 

 

Izstāde “LRSP – 30 gadi. Laikmeta impulsi 1988 – 2018” Latvijas Mākslinieku savienības (LMS) galerijā ir pagarināta līdz 1.augustam.

 

Izstāde “LRSP – 30 gadi. Laikmeta impulsi 1988 – 2018” veidota ar mērķi atzīmēt 30 gadus kopš 1988.gadā Rakstnieku savienības paplašinātajā plēnumā tika radīta Radošo savienību Kultūras padome, kas vēlāk tika pārdēvēta par “Latvijas Radošo savienību padome” (LRSP), bet 1995. gadā reģistrēta kā profesionālo radošo organizāciju apvienība – Latvijas Radošo savienību padome. LRSP sastāvā šobrīd ietilpst: Mākslinieku, Arhitektu, Rakstnieku, Dizaineru, Kinematogrāfistu, Komponistu, Teātra darbinieku, Zinātnieku, Fotogrāfu savienības un Dramaturgu ģilde, kopskaitā vairāk kā 3000 individuālo biedru.

 

Ekspozīcijā ir skatāmi gan Latvijas Mākslinieku savienības muzeja kolekcijas 20.gs. 2.puses, gan mūsdienās tapuši mākslas darbi. Izstādē pārstāvēti autori arī no Igaunijas, kā Igaunijas Mākslinieku asociācijas veltījums Latvijas Radošo savienību padomes dibināšanai pirms 30 gadiem.

 

Izstādi rīko: Latvijas Mākslinieku savienība

Atbalsta: Igaunijas Mākslinieku asociācija, Latvijas Radošo savienību padome

 

 

 


 

Piektdien, 29. jūnijā, Latvijas Mākslinieku savienības (LMS) galerijā, 11.novembra krastmalā 35, Rīgā, tika atklāta gleznotāja Jāņa Anmaņa jubilejas personālizstāde “Dievzemīte”. Mākslinieka gleznu pasaule un elēģiskie dabasskati, kuros līdz ar eņģeļa tēlu jūtama dievišķīgā klātbūtne, ikvienu skatītāju iesaista romantisku ilūziju pasaulē. Izstādē apskatāmi mākslas darbi no dažādiem J. Anmaņa radošās darbības periodiem.

Izstāde apskatāma LMS galerijā līdz 29.jūlijam.

Laipni aicinām visus interesentus un XXVI Vispārējo Latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku dalībniekus apmeklēt izstādi!

 

 


 

Lidija Auza "Īsa, īsa Jāņu nakts", 1968. Audekls, eļļa, 120x145 cm. LMS muzejs

 

Latvijas Mākslinieku savienība vēl priecīgus un gaišus Līgo svētkus!

 

LMS galerijas darba laiks svētku dienās: 23.06.-24.06. no plkst 12.00-18.00

 

LMS galerijā apskatāma izstāde “LRSP – 30 gadi. Laikmeta impulsi 1988 – 2018” un LMS muzeja kolekcijas ekspozīcijas - "Šķiedras kristalizācija" (tekstilmāksla), "Ruskij ļes" (koktēlniecība), "Vasarassvētki" (glezniecība), "Miza" (ādas plastikas māksla). 

Jānis Anmanis

Personālizstāde

“Dievzemīte”

29.06.2018.-29.07.2018.

 

            Latvijas Mākslinieku savienības (LMS) galerijā, 11.novembra krastmalā 35, Rīgā, 2018.gada 29.jūnijā plkst. 18.00 tiks atklāta gleznotāja Jāņa Anmaņa jubilejas personālizstāde “Dievzemīte”. Izstāde veidota, domājot par mākslinieka sūtību, par mīlestību uz savu zemi un par radošās enerģijas spēju veicināt Visuma progresu un Latvijas uzplaukumu. Dievzemīte ir svētā zeme, folklora, tautasdziesmas un nacionālā līnija.  Izstādē būs redzamas gleznas no dažādiem mākslinieka radošās darbības periodiem.

            Jānis Anmanis mākslas izglītību sākotnēji ieguvis J. Rozentāla Rīgas Mākslas vidusskolā (1963), kur mācījies pie Induļa Zariņa, Anša Stundas, Arnolda Griķa un citiem. 1969.gadā absolvējis Latvijas Mākslas akadēmijas Rūpnieciskās mākslas nodaļu, kur studējis pie Konrāda Ubāna, Aleksandra Dembo u.c. Iedvesmu smēlies no tādiem māksliniekiem kā Konrāds Ubāns, Indulis Zariņš, Aleksandrs Stankevičs, Jānis Pauļuks, Boriss Bērziņš, u.c.

            Jānis Anmanis izstādēs piedalās kopš 1965. gada. 1970. gadā kļuva par Latvijas Mākslinieku savienības biedru. Darbi izstādīti Latvijā, Lietuvā, ASV, Turcijā, Francijā, Anglijā, Beļģijā, Somijā, Krievijā, Japānā un Taivānā. Mākslinieks ir arī akciju un performanču veidotājs un organizators. Organizējis Mākslas dienu basketbola zibensturnīrus radošajai inteliģencei. Katrs turnīrs ir bijis mākslas, sporta, mūzikas un teātra sintēze.

            Darbi atrodas Latvijas Mākslinieku savienības muzejā, Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā, Cēsu Vēstures un mākslas muzejā, Latvijas Okupācijas muzejā, Rīgas vēstures un kuģniecības muzejā u.c.

            1999. gadā Jānis Anmanis saņēmis 4.šķiras virsnieka Triju Zvaigžņu ordeni, 2009. gadā Latvijas nacionālo bruņoto spēku štāba bataljona komandiera apbalvojumu - 2. pakāpes Goda zīmi un 2013. gadā Latvijas valsts aizsardzības fonda “Lāčplēsis” Goda zīmi.

            Jānis Anmanis ir daudzpusīgs mākslinieks, kas dod tādus apzīmējumus kā gleznotājs, komponists, dzejnieks un savas dzīves mākslinieks. Sarakstījis 13 grāmatas un ierakstījis 10 mūzikas diskus.

Mākslinieks glezniecībā izmanto eļļas krāsas, akrilu, pasteli, kā arī akvareli, jo ikkatrai tehnikai ir savs izteiksmes veids. Izstādē “Dievzemīte” LMS galerijā būs vērojama viņa savdabīgā mākslas valoda, kas saturiski ir teiksmaini romantiska, bet gleznieciski, izmantojot primitīvismam radniecīgo mākslas valodu, smalki ilustrē ikvienu tēlu un atrod  tai savu koptoni, kas var būt gan pelēcīgi bālgans, gan zilganzaļi pastozs, gan holandiešu brūno toņu atvasinājums. Mākslinieka gleznu pasaule un elēģiskie dabasskati, kuros līdz ar eņģeļa tēlu jūtama dievišķīgā klātbūtne, ikvienu skatītāju iesaista romantisku ilūziju pasaulē.

 

Izstāde būs apskatāma līdz 29.jūlijam.

 

Izstādes kuratore: Liene Berga

Izstādi atbalsta: biedrība “Latvijas Mākslinieku savienība” 

JĀNIS PURCENS 

PERSONĀLIZSTĀDE "CELIŅŠ"

19.05.2018. - 17.06.2018.

 

 

Latvijas Mākslinieku savienības (LMS) galerijā 11.novembra krastmalā 35, Rīgā, no 19.maija līdz 17.jūnijam ir skatāma mākslinieka Jāņa Purcena personālizstāde. Izstādi “Celiņš” veido divas gleznotāja Jāņa Purcena ekspozīcijas - ekspozīciju “Celiņš”, LMS galerijas lielajā zālē, un ekspozīciju “Laka. Krāsa. Papīrītis”, LMS galerijas izstāžu zālē “Medene”.


 

Ekspozīcijā “Celiņš” redzamos darbus Jānis Purcens aizsāka radīt 2010.gadā un pabeidza 2017.gadā. Mākslas darbu krāsas un burti tuvina tos tai robežai, kur sastopas krāsaina grafika ar glezniecību. “Teksts atkārtojas – lapa beidzas, tas atsākas nakošajā. Ceļš vai celiņš var virzīties no punkta A uz punktu B, virzība telpā, tāpat kā rakstāmspalva virzās no rindiņas sākuma uz beigām, līdzīgi kā cilvēka dzīve virzās cauri laikam no viena punkta uz otru. Svarīgākais ir mirklis, kad māksla tiek aplūkota. Skatītājs un darbs. Mēs tagad skatāmies, un tas, ko redzam, ietekmē sajūtas un/vai domas,” ekspozīciju raksturo mākslinieks.

 

 

Otrajā izstādes daļā, ekspozīcijā “Laka. Krāsa. Papīrītis” gleznotājs Jānis Purcens piedāvā apskatīt darbus, kas tapuši laika posmā no 2009. - 2018.gadam un uzrāda mākslinieka meistarību un pārliecību, izmantojot un apvienojot dažādus materiālus: krāsu, papīru, stiklu un netradicionālus rastos priekšmetus. Jānis Purcens ir reliģiskās glezniecības pārstāvis. Raksturojot savus darbus viņš saka: “Ir cilvēki, kuri tūlīt gribēs jautāt: „Ko tad tie vēsta?”. To, ko nevar pastāstīt: DIEVS IR. Sāls ir tajā, ka VIŅŠ var radīt kosmosus veseliem dučiem, kāliem un vagoniem tikpat nepiespiesti un bez piepūles, kā sanāk tie papīriņi un krāsiņas trauciņos, un VIŅŠ piedalās tajā kā šļakstās krāsa, vai dalās amēba.”

 

 

Mākslinieks Jānis Purcens beidzis Stikla izstrādājumu dizaina nodaļu Rīgas Lietišķās mākslas vidusskolā (tag.  PIKC Rīgas Dizaina un mākslas vidusskola) 1996. gadā. 2008. gadā ieguvis maģistra grādu Latvijas Mākslas akadēmijā, absolvējot Glezniecības nodaļu (diplomdarbs: Izstāde “Paēdis, padzēris Nr.2”, Galerija “Bastejs”, vad. prof. Kr.Zariņš, prof. N.Brasliņš, prof. J.Jurjāns).

 

Jānis Purcens ir Latvijas Mākslinieku savienības biedrs kopš 2012. gada. Izstādēs piedalās kopš 2004. gada, rīkojis vairākas personālizstādes (Galerija “Daugava”, Rīga, 2015.g., Mākslas galerija “MANS'S”, Jēkabpils, 2017.g., Mūsdienu mākslas galerija, Līvāni, 2017.g., Siguldas novada Siguldas pagasta kultūras nams, 2018.g. u.c.) un piedalās dažādās grupu izstādēs. Veiksmīgi piedalījies atsevišķos konkursos, tajā skaitā 2017. gadā Latvijas Mākslinieku savienības izstādes „Mākslas dienas 2017. Revolūcijai 100” žūrija piesķīrusi iespēju 2018. gadā rīkot personālizstādi LMS galerijā. Mākslinieka darbi atrodas Latvijas Mākslinieku savienības muzejā un privātkolekcijās.

 

Izstādi “Celiņš” rīko Latvijas Mākslinieku savienība.

 

 

 

 

 

 

Latvijas Mākslinieku savienības izstāde 

“LRSP – 30 gadi. Laikmeta impulsi 1988 – 2018” 

01.06.2018.-01.07.2018.

 

 

1.jūnijā Latvijas Mākslinieku savienības (LMS) galerijā tiks atklāta izstāde “LRSP – 30 gadi. Laikmeta impulsi 1988 – 2018”, lai atzīmētu Latvijas Radošo savienību padomes dibināšanu pirms 30 gadiem.

 

2018.gadā aprit 30 gadi, kopš 1988.gada plēnumā Rakstnieku savienība tika paplašināta kā Radošo savienību Kultūras padome, kas vēlāk tika pārdēvēta par “Latvijas Radošo savienību padome” (LRSP), bet 1995. gadā reģistrēta kā profesionālo radošo organizāciju apvienība – Latvijas Radošo savienību padome. LRSP sastāvā šobrīd ietilpst: Mākslinieku, Arhitektu, Rakstnieku, Dizaineru, Kinematogrāfistu, Komponistu, Teātra darbinieku, Zinātnieku, Fotogrāfu savienības un Dramaturgu ģilde, kopskaitā vairāk kā 3000 individuālo biedru.

 

Latvijas valsts un kultūras attīstībā nozīmīgs un notikumiem bagātāts ir bijis 1988.gads. 20.gs.80.gadu beigas – 90.gadu sākums bija trauksmains laiks, kad sabiedrībai bija svarīgi izteikt viedokli par notiekošo valstī, piedalīties vai protestēt, kas bija virzība uz neatkarīgu Latviju. Šajā notikumu virknē aktīvi iesaistījās kultūras darbinieki, un kulminācija bija Radošo savienību plēnums 1988.gada 1.- 2.jūnijā.

 

Padomju okupācijas laikā nozīmīga vieta, kur notika tikšanās un pieņemti lēmumi bija, kā dažkārt to mēdza saukt “brīvdomātāju citadele” – ēka Krišjāņa Barona ielā 12, Rīgā – kur atradās Rakstnieku, Komponistu, Mākslinieku savienību biroji. Nozīmīgi, ka tieši šeit bija sākums daudziem tolaik būtiskiem notikumiem, piemēram, Radošo savienību plēnumam, un tieši Mākslinieku savienībā 29. jūlijā notika pirmā Latvijas tautas frontes organizēšanas aktīvistu sanāksme. Mākslinieku savienības valdes priekšsēdētāja Džemma Skulme, mākslas zinātnieces Sandra Kalniete, Ruta Čaupova un Rūta Muižniece aktīvi rosināja un piedalījās sabiedrības domu formulēšanā un izteikšanā publiski. Kultūras jomas pārstāvjiem bija liels uzticības “kapitāls”, un mākslinieki bija spējīgi reflektēt par savu laiku. Dažādas kultūras nozares spēja apvienot radošo brīvību un attieksmes pretrunu vai pretestības garu un izteikt to tēlainā valodā.

 

Izstāde “LRSP – 30 gadi. Laikmeta impulsi 1988 – 2018” veidota ar mērķi paskatīties uz kultūras jomas pārstāvju lomu mūsdienās. Ekspozīcija rosina domāt, ka mūsdienās, kad radošā brīvība nav limitēta, ir vērojama mākslas valodas daudzveidība un laikmeta plurālismā grūti noformulēt viedokli. Mākslas vidē vērojami apziņas meklējumi, meklējot izteiksmes tēlus un valodu dziļākos apziņas līmeņos, dažkārt arī mākslīgi stimulējot domu un emocionālo nervu.

 

1988. gads un 2018.gads ir kā divi dažādi laikmeti, bet vienojoša ir sabiedrības vēlme pēc kultūras norisēm, kur no mākslinieka sagaida daudzslāņaino skatījumu. Izstāde “LRSP – 30 gadi. Laikmeta impulsi 1988 – 2018” aktualizē kultūras nozares nozīmīgumu Latvijai svarīgās norisēs un rezultātu sasniegšanā, akcentē radošo savienību vēsturisko lomu un uzrāda to svarīgumu mūsdienās. Ekspozīcijā būs skatāmi gan Latvijas Mākslinieku savienības muzeja kolekcijas 20.gs. 2.puses, gan mūsdienās tapuši mākslas darbi. Izstādē būs pārstāvēti autori arī no Igaunijas, kā Igaunijas Mākslinieku asociācijas veltījums Latvijas Radošo savienību padomes dibināšanai pirms 30 gadiem.

 

 

Izstādi rīko: Latvijas Mākslinieku savienība

Izstādes kurators: Igors Dobičins

 Atbalsta: Igaunijas Mākslinieku asociācija, Latvijas Radošo savienību padome


 

 

 

MUZEJU NAKTS 2018. MĀKSLAS LAIKS

LATVIJAS MĀKSLINIEKU SAVIENĪBAS MUZEJĀ

 

 

 

 

 

 

 

Biedrības „Latvijas Mākslinieku savienība” izstāde

„MĀKSLAS DIENAS 2018. MĀKSLAS LAIKS”

 13.04.2018.-13.05.2018.


 

Biedrība „Latvijas Mākslinieku savienība” aicina profesionālus māksliniekus, mākslas augstskolu studentus un profesionālās vidējās kultūrizglītības iestāžu audzēkņus piedalīties izstādē „MĀKSLAS DIENAS 2018. MĀKSLAS LAIKS”.

 

 

NOLIKUMS


 Izstādes rīkotājs:

 Biedrība „Latvijas Mākslinieku savienība”

  

Izstādes tēma:

 Vērtībām un to nozīmei ir mainīgs raksturs, bieži vien attiecīgā laikmeta izcilības tiek novērtētas nevis to radīšanas laikā, bet daudz vēlāk. Mūsdienās vērtību vērtēšana bieži vien notiek “like” un “dislike” līmenī – simboli, kuru nozīme kopš Senās Romas gladiatoru cīņām arī mainījusies. Līdzību varam saskatīt tikai filozofiskajā aspektā, kas liek aizdomāties par izklaides vienu no sastāvdaļām – vērtējumu. Arī mākslā uzskati par vērtīgs/nevērtīgs mainās, atbilstoši laikmetam, varas lēmumiem, stilistiskajai ievirzei vai aktuālajām tēmām. “Mākslas dienas” Latvijā, kas aizsākušās 1959.gadā, ir atskaites punkts, lai varētu aptvert gandrīz 60 gadu garumā mākslas attīstību, nozīmi un to, kas māksliniekam un sabiedrībai šķiet vērtīgs vai interesants.

 

Biedrība „Latvijas Mākslinieku savienība”, atzīmējot Latvijas valsts simtgadi, vēlas izcelt un atzīmēt mākslas festivāla “Mākslas dienas” nozīmību Latvijas kultūrtelpā gan pagātnes kontekstā, gan mūsdienās. Kopš saviem pirmsākumiem “Mākslas dienas”, kas no gada gadā pilnveidojās, attīstījās un aptvēra visdažādākos iedzīvotāju slāņus, deva ieguldījumu tautas apziņas stimulēšanā un kopības izjūtas stiprināšanā, uz mākslas svētku fona radās latviskās vienotības izpausmes un pirmie brīvdomības iedīgļi. Izstādes rīkotāji aicina māksliniekus, iesniedzot darbus, domāt par mūsdienu vērtībām un šī gada “Mākslas dienas” ekspozīciju veltīt Latvijas valsts simtgadei.

  

Izstādes norises vieta:

 Biedrības „Latvijas Mākslinieku savienība” (LMS) galerija 11. novembra krastmalā 35, Rīgā.

  

Izstādes norises laiks:

 No 2018.gada 13. aprīļa līdz 2018.gada 13.maijam.

  

Izstādes dalībnieki un iesniedzamo darbu apraksts:

 Profesionāli mākslinieki, mākslas augstskolu studenti un profesionālās vidējās kultūrizglītības iestāžu audzēkņi aicināti pieteikt savu dalību izstādei ar 1-3 vizuālās mākslas darbiem, kas tapuši laika posmā no 2016.-2018.gadam.

 

Mākslas darbu izpildījumam jāatbilst augstiem kvalitātes kritērijiem un jāuzrāda vizuālās mākslas laikmetīgās tendences. Darbu tehnika nav ierobežota. Multimediju darbu autoriem jāparedz savs audio un video tehnikas nodrošinājums uz ekspozīcijas laiku.

  

Aizpildītu pieteikumu anketu, autora CV, kā arī iesniegto darbu foto sūtīt uz e-pastu: lms.makslasdienas@inbox.lv vai iesniegt LMS birojā, 11.novembra krastmalā 35, Rīgā (katru darba dienu no plkst. 12.00 līdz 17.00).

  

Pieteikuma anketa pieejama šeit: https://failiem.lv/u/vc8tt2jf#/

  

Pieteikumi tiek pieņemti līdz 2018.gada 8.aprīlim!

  

Darbu iesniegšana:

 Mākslas darbi 2018. gada 9. un 10.aprīlī jāiesniedz Latvijas Mākslinieku savienībā 11. novembra krastmalā 35, Rīgā, darba laikā no plkst. 12.00 līdz 17.00 vai arī individuāli vienojoties citā laikā.

  

Dalības maksa izstādē: LMS biedriem, kas samaksājuši biedru naudu – bez maksas, pārējiem LMS biedriem – 5,00 EUR, māksliniekiem, kuri nav LMS biedri – 5,00 EUR.

  

Izstādes kurators: Igors Dobičins


Biedrība „Latvijas Mākslinieku savienība”

Adrese: 11. novembra krastmala 35, Rīga, LV-1050

E-pasts: lms.makslasdienas@inbox.lvinfo@lms.lv

Tel.: 26628302; 29138952

www.lms.lv        

https://www.facebook.com - LMS Latvijas Mākslinieku savienība

 

 

 

 

 

Latvijas Mākslinieku savienības izstāde

„MĀKSLAS DIENAS 2018. MĀKSLAS LAIKS” 

13.04.2018.-13.05.2018.


LMS Galerijā, 11.novembra krastmalā 35, Rīgā


Vērtībām un to nozīmei ir mainīgs raksturs, bieži vien attiecīgā laikmeta izcilības tiek novērtētas nevis to radīšanas laikā, bet daudz vēlāk. Mūsdienās vērtību vērtēšana nereti notiek “like” un “dislike” līmenī – simboli, kuru nozīme kopš Senās Romas gladiatoru cīņām arī mainījusies. Līdzību varam saskatīt tikai filozofiskajā aspektā, kas liek aizdomāties par izklaides vienu no sastāvdaļām – vērtējumu. Arī mākslā uzskati par vērtīgs/nevērtīgs mainās, atbilstoši laikmetam, varas lēmumiem, stilistiskajai ievirzei vai aktuālajām tēmām. “Mākslas dienas” Latvijā, kas aizsākušās 1959.gadā, ir atskaites punkts, lai varētu aptvert gandrīz 60 gadu garumā mākslas attīstību, nozīmi un to, kas māksliniekam un sabiedrībai šķiet vērtīgs vai interesants.


Biedrība „Latvijas Mākslinieku savienība”, atzīmējot Latvijas valsts simtgadi, vēlas izcelt un atzīmēt mākslas festivāla “Mākslas dienas” nozīmību Latvijas kultūrtelpā gan pagātnes kontekstā, gan mūsdienās. Kopš saviem pirmsākumiem “Mākslas dienas”, kas no gada gadā pilnveidojās, attīstījās un aptvēra visdažādākos iedzīvotāju slāņus, deva ieguldījumu tautas apziņas stimulēšanā un kopības izjūtas stiprināšanā, uz mākslas svētku fona radās latviskās vienotības izpausmes un pirmie brīvdomības iedīgļi.


Veidojot izstādi “Mākslas dienas 2018. Mākslas laiks”,  Latvijas Mākslinieku savienība aicinājusi māksliniekus domāt par mūsdienu vērtībām un šī gada “Mākslas dienas” ekspozīciju veltīt Latvijas valsts simtgadei. Izstādē “Mākslas dienas 2018. Mākslas laiks” piedalās 70 autori, to skaitā LMS biedri, profesionāli mākslinieki un mākslas augstskolu studenti. Nozīmīgi ir akcentēt, ka šī ir Latvijas Mākslinieku savienības ikgadēja izstāde, kurā profesionālu meistaru (Skaidrīte Cihovska, Gunārs Krollis, Leo Preiss u.c.) darbiem līdzās redzams arī jauno mākslinieku sniegums. Ekspozīciju veido glezniecības, tēlniecības, foto mākslas darbi un instalācijas.


Izvērtējot mākslinieku sniegumu, izstādes atklāšanā tika paziņoti LMS balvas ieguvēji - mākslinieki Iveta Laure un Genādijs Stepānovs. Mākslinieki iegūs iespēju rīkot personālizstādi LMS galerijā 2019./ 2020. gadā.

 

Izstādes apmeklētāji ir aicināti piedalīties mākslas darbu vērtēšānā un noteikt mākslas darbu, kas ieguvis apmeklētāju simpātijas un atzinību. Mākslas darba autoram, kas radījis intrigu un saņemis vislielāko skatītāju atbalstu, tiks piešķirta LMS Skatītāja simpātiju balva.


Izstāde “Mākslas dienas 2018. Mākslas laiks” LMS galerijā 11.novembra krastmalā 35, Rīgā, būs apskatāma līdz 13.maijam.


Galerijas darba laiks: P-Sv 12:00-18:00

 


 

 

 

 

 

 

ANSIS BUTNORS

PERSONĀLIZSTĀDE 

“ZEMES SĀLS” 

12.01.2018. – 12.02.2018.

 

 

Ansis Butnors “Pārinieki pieturā”, 2017, audekls, eļļa.

 

 

Latvijas Mākslinieku savienības (LMS) galerijā, Rīgā, 11.novembra krastmalā 35 būs skatāma gleznotāja Anša Butnora personālizstāde “Zemes sāls”.

Izstāde tiks atklāta 2018. gada 12. janvārī plkst. 18.00 un apmeklētājiem būs pieejama līdz 2018.gada. 12. februārim.

 

Ansis Butnors ir viens no populārākajiem savas paaudzes māksliniekiem, kurš konsekventi strādā ar glezniecības mediju, vien reizumis atkāpjoties un glezniecībā interesējošās tēmas izpildot arī grafikas tehnikās: litogrāfijā, linogriezumā u.c. Ansis Butnors praktizē tonālo glezniecību, tuvi ir klasiskie žanri: portreti, figurālas kompozīcijas, ainavas. Savā mākslā ar tradicionāliem gleznieciskiem paņēmieniem viņš risina modernas tēmas un iemieso mūsdienu dzīves ainas: Latvijas pilsētas un laukus, cilvēkus un to tipāžus, savstarpējās attiecības, novērojumus un ceļojumu iespaidus. Viņa glezniecība veido interesantu pārnesi starp mākslas vēsturi un mūsdienām – neapšaubāmas gleznieciskas vērtības tiek pārmantotas un interpretētas mūsdienīgā veidā.

 

Izstādē “Zemes sāls” Ansis Butnors pievēršas cilvēkam; personām, starppersonu attiecībām, dzīves laikam, kas tiek veltīts, esot vienam ar otru, iepazīstot, visā daudzveidībā ieraugot līdzcilvēkus sev apkārt.  “Man svarīgi ir zināt, izprast kādu lietu līdz galam. Ne virspusēji, bet izprast pašam un pāri visam – ticēt. Sauciet to par naivumu, ilūziju.. es tomēr ticu, ka cilvēks ir labs, ka cilvēks ir kas vairāk. Es un visi šie ļaudis, kurus garāmejot satieku uz ielas, kafejnīcās, pieturvietās, ir neatkārtojami, unikāli; ka mēs esam patiesie šīs zemes sāls,” saka Ansis Butnors.

Savā, pēc skaita divpadsmitajā personālizstādē viņš skatītājiem piedāvā gan jaunākos darbus, kas tapuši plenēru, rezidenču un patstāvīgas radošās darbības rezultātā pēdējo divu gadu laikā, gan arī koncentrētu atskatu uz saviem labākajiem darbiem, kas tapuši agrāk. Glezniecība pamīšus ar grafiku, nedaudz pat – skiču un uzmetumu formā - ļaujot ieskatīties mākslinieka jaunrades aizkulisēs.

 

Ansis Butnors ir absolvējis Latvijas Mākslas akadēmijas Glezniecības nodaļu (BA 2000, MA 2009). Izstādēs piedalās kopš 2003.gada; sākot ar 2006. gadu ir Latvijas Mākslinieku savienības biedrs. Šogad nosacīti svinama radošās darbības piecpadsmit gadu jubileja. Viņa darbi ir bijuši skatāmi gan personālizstādēs, gan arī grupu skatēs vairākās Latvijas pilsētās, kā arī Francijā, Igaunijā, Lietuvā, Nīderlandē un Polijā. Viņa gleznas ir atrodamas Latvijas mākslas institūciju kolekcijās un vairāku privātpersonu krājumos Latvijā un ārvalstīs.

 

Izstādi rīko Latvijas Mākslinieku savienība. Izstādi finansiāli atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds.


***

LMS galerija

Tālrunis: 26628302

E-pasts: info@lms.lv

 

LMS galerijas darba laiki: katru dienu (pirmdiena - svētdiena) no plkst. 12.00 - 18.00

 

 


 

 

 

Visi laipni aicināti vēl līdz 7.janvārim Latvijas Mākslinieku savienības galerijā apmeklēt vizuālās mākslas izstādi “Rudens 2017. Mākslinieku nams”.

 

 

Ekspozīcijā ir iespēja apskatīt glezniecības, tēlniecības, foto mākslas, instalācijas darbus un citus mākslas veidus, kurus radījuši vairāk kā 50 autori.

 

 

LMS galerijas darba laiks: 03.01.-07.01. no plkst.12.00-18.00


 

 

Attēlā: Ansis Dobičins un Igors Dobičins "Akmens egle",  5,10m x 3,60m x 3,60m, metāla profils, granīta cilindriskie elementi, apgaismes ķermeņi. Skulptūra „Akmens egle” uzstādīta publiskajā ārtelpā Rusova un Unguru ielas krustojumā, Rusova ielā 17, Rīgā, un apskatāma līdz 31.janvārim.

 

 

Laimi un radošas atklāsmes Jaunajā gadā!


Dažādu nozaru mākslinieku  un radošo organizāciju vidē 2017.gads ir nozīmīgs, jo tika pieņemts ilgi gaidītais Radošo personu statusa un profesionālo radošo organizāciju likums. Tagad valsts likumdošanā ir nofiksēti radošas personas un radošas organizācijas statusi. Tas ir kā sākums nopietnam un atbildīgam darbam, kura rezultātā valsts institūcijas šīs radošās savienības uztvertu kā līdzvērtīgus sarunu partnerus, kas var radikāli ietekmēt lēmumus par nozares finansējuma apjomu, sniedzot radošā praksē pamatotus ieteikumus.  Arvien vairāk, skatoties uz citu nozaru un līdzās esošo valstu aktivitātēm valstiskā mērogā, jāatzīmē pilsoniskās sabiedrības, tās organizāciju nozīmību un nepieciešamību. Arī šī likuma pieņemšanā svarīga bija radošo biedrību viedokļu apvienošana vienā redzējumā, ko tālāk virzīja Latvijas Radošo savienību padome. Pašreiz kā visbūtiskākais likumā tiek uzsvērta “Radošo personu atbalsta pasākumu programma”, kas paredz iespēju saņemt radošu darbību veicinošu atbalstu radošajām personām, kas piedzīvojušas dīkstāvi. Tomēr, domājot par tālāko likuma noderīgumu, tas ir būtiski jāpilnveido, ko var paveikt stipra, vienota un pašapzinīga radošu organizāciju savienība.


Mākslinieku radošā aktivitāte, tās jaudīgums un kvalitāte ir būtisks nosacījums un vienīgais spēks, kas var nodrošināt vizuālās mākslas dzīvotspēju!  Miroņiem likumus neraksta!


Būsim stipri un stiprināsim savu kolektīvo apziņu!

 

Igors Dobičins, biedrības “Latvijas Mākslinieku svienība” prezidents


 

 

Latvijas Mākslinieku savienības 42. ikgadējā vizuālās mākslas izstāde 

RUDENS 2017. MĀKSLINIEKU NAMS 

24.11.2017.-07.01.2018.

 

 

 

24.novembrī plkst.18.00 Latvijas Mākslinieku savienības galerijā 11.novembra krastmalā 35, Rīgā, tiks atklāta 42.ikgadējā vizuālās mākslas izstāde „RUDENS 2017. MĀKSLINIEKU NAMS”.

 

 

Mākslinieku nams – biedrības “Latvijas Mākslinieku savienība” (LMS) ēka Rīgā, 11.novembra krastmalā 35, 2017.gada rudenī ir ieguvusi atjaunotu fasādi. Pēckara modernisma stilistikā celtais „Mākslinieku nams” (1953.-1960.gads, arh. K.Plūksne) tika radīts profesionālu mākslinieku radošai darbībai, tās eksponēšanai un pārvaldei. Ēkas sākotnējā funkcija un arhitektoniskais būvapjoms nav mainījies, kā arī fasādē saglabājies pēcmodernismam raksturīgais logu ritms, autentiskais apmetums un krāsojums. Nama unikalitāte ir atzīmēta kā vērtība un iekļauta valsts aizsargājamo kultūras pieminekļu sarakstā. Daugavas krastmalas ainavā Mākslinieku nams ir kā laikmeta liecība gan vizuāli, gan saturiski, un šobrīd LMS muzejs: LMS īpašumā esošās mākslinieciskai daiļradei speciāli celtās ēkas, radošās darbnīcas, izstāžu zāles un mākslas darbu kolekcija ir vienīgais šāds Latvijas kultūras industrijas komplekss.

 

 

LMS organizētās “RUDENS” izstādes arī iepriekšējos gados ir pievērsušas uzmanību kādai aktualitātei, un šoreiz tas ir Mākslinieku nams. Izstādes kontekstā tā ir tēma par ēku ar atjaunotu fasādi, kas rosina domāt par mākslinieka pašapziņu, par viņa radošo darbību kā vērtību pilsētas un valsts mērogā. Arhitektūrai un daudzām citām materiālām liecībām ir iespēja iegūt atjaunotu izskatu un „atgriezties” pagātnē, taču ļaudis dzīvo šodienā, kur ir iespēja attīsties un būt nozīmīgiem nākotnē.

 

 

Izstādē „RUDENS 2017. MĀKSLINIEKU NAMS” piedalās profesionāli vizuālās mākslas un dizaina mākslinieki, šo nozaru vidusskolu un augstskolu studenti. Ekspozīcijā būs iespēja apskatīt glezniecības, tēlniecības, foto mākslas, instalācijas darbus un citus mākslas veidus, kurus radījuši vairāk kā 50 autori. Izstādei iesniegtos darbus izvērtējusi un atlasījusi profesionālu mākslinieku un mākslas zinātnieku žūrija, kura 24.novembrī, izstādes „RUDENS 2017. MĀKSLINIEKU NAMS” atklāšanā paziņos izvēlēto autoru, kurš kļūs par LMS Balvas īpašnieku un iegūs iespēju rīkot personālizstādi LMS galerijā 2018./ 2019. gadā.

 

 

Izstāde būs apskatāma līdz 2018.gada 7.janvārim.

 

 


 

 

Andas Munkevicas personālizstāde

“Stikla dārzs”

20.10.2017.-19.11.2017.

 

 

 

20.oktobrī plkst.18.00 Latvijas Mākslinieku savienības galerijā 11.novembra krastmalā 35, Rīgā, tiks atklāta stikla mākslinieces Andas Munkevicas personālizstāde “Stikla dārzs”.

 

 

Iespēju rīkot izstādi LMS galerijā māksliniece Anda Munkevica ieguva kā balvu LMS ikgadējā vizuālās mākslas izstādē “Rudens 2016. Kas ir mākslinieks?”  par darbu „Pali”.

 

Izstādē “Stikla dārzs” būs apskatāmi četrdesmit autortehnikā radīti stikla objekti, kas pēdējo trīs gadu laikā tapuši Andas Munkevicas stikla mākslas studijā “AM studio”. Izstādes kurators, stikla mākslinieks Dainis Gudovskis mākslinieces daiļradi raksturo kā formas un saturiskās domas sintēzi, homogēnu skulpturālu vienību, kura variējas konstruktīvā un plastiskā stikla skulptūru sacerē. Māksliniece ir radoša materiālās valodas meklētāja.

 

No 20.oktobra līdz 22.oktobrim Andas Munkevicas stikla mākslas studija ,,AM studio” piedāvās karstā stikla darbnīcu “Stikla dārzs”. Stikla darbnīcā stikls, uzkarsēts līdz 1200 grādiem pēc celsija, tiks stiepts, vilkts, mīcīts, pūsts un visādi citādi ekspresīvi virpināts. Māksliniece vēlas aicināt ne tikai pasīvi vērot, bet arī līdzdarboties interaktīvajā meistardarbnīcā un iepazīt stikla apstrādes procesu.

 

Anda Munkevica beigusi Latvijas Mākslas akadēmijas Stikla mākslas un dizaina nodaļas bakalaura studijas 1998.gadā, vadītājs profesors Dainis Gudovskis, un maģistrantūras studijas 2000.gadā, vadītājs profesors Bruno Strautiņš. Māksliniece pilnveidojusi zināšanas Sietlā (ASV) 1998-1999. gadā.

 

Latvijas Mākslinieku savienībā ir kopš 1999. gada.

 

Kopš 1996. gada aktīvi piedalās izstādēs Latvijā, Ungārijā, Beļģijā, Somijā, ASV, Japānā un citās valstīs. Piedalījusies stikla mākslas simpozijos Luksemburgā, Balkrievijā, Krievijā, Vācijā, Igaunijā, Čehijā u.c.

 

Darbi atrodas Latvijas Mākslinieku savienības muzejā, Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā, Coganezaki Stikla muzejā (Japāna), Corning muzejs (ASV), Internacionālā Eksperimentālā Stikla Studija (Ungārija) un privātajās kolekcijās ASV, Vācijā, Bulgārijā, Luksemburgā, Krievijā, Ukrainā, Somijā.

 

Izstāde apskatāma līdz 19.novembrim.

 

Izstādes kurators, stikla mākslinieks Dainis Gudovskis

Izstādi atbalsta: biedrība “Latvijas Mākslinieku savienība”, SIA “AM Studio”

 

 ***  

Latvijas Mākslinieku savienības galerija

Tel. 26628302

11. novembra krastmala 35, Rīga, LV-1050

Darba laiks P-Sv 12:00-18:00

www.lms.lv

https://www.facebook.com – LMS Latvijas Mākslinieku savienība

 

 
 

Vladimirs Kozins (1922) “Leo Svempa portrets”, 1979. Audekls, eļļa, 105x75 cm. LMS muzejs

 

 

VLADIMIRS KOZINS 

GLEZNIECĪBA

 

15.09.17.-15.10.17.


 

2017.gada 15.septembrī plkst.17.00 Latvijas Mākslinieku savienības galerijā 11.novembra krastmalā 35, Rīgā, tiks atklāta Vladimira Kozina personālizstāde „Glezniecība”, kas ir mākslinieka iniciatīva, atzīmējot viņa 95. gadu jubileju. Retrospektīvajā ekspozīcijā vērojama mākslinieka bagātā, tematiski dažādā un gleznieciski izjustā daiļrade.


 

Vladimirs Kozins dzimis 17.septembrī 1922.gadā Brjanskas apgabalā Starobudas rajonā, Ļevinckas ciemā Krievijā un mākslas izglītību sācis Vitebskas mākslas skolā (1937–1941), bet Latvijas Mākslas akadēmijā Glezniecības nodaļu absolvē 1949.gadā.

 

V.Kozins bijis aktīvs dažādos mākslas procesos, un kopš 1950.gada ir Latvijas Mākslinieku savienības biedrs, kur bijis Glezniecības sekcijas vadītājs, kā arī darbojies dažādās citās komisijās.

 

Latvijas mākslas vēsturē īpaši nozīmīgs ir V.Kozina ilglaicīgais LMA Glezniecības katedras vadīšanas laiks (1953-1989), kad bija jāpieņem dažādi lēmumi un jānotur gan ideoloģiskā līnija, gan gleznieciskās kvalitātes. Esot līdzās izciliem latviešu māksliniekiem, viņš spēja novērtēt un iepazīt latviešu tonālās glezniecības principus, kurus attīstīja arī savā radošajā darbā.

 

Vladimira Kozina glezniecības spektrs ir bagāts ar dažādām izpausmēm, sākotnēji padomju ideoloģijā un socreālismā balstīts, kas pārtop poētiskā reālismā saglabājot sev raksturīgo jūtīgi niansētu krāsu un triepienu sabalansētību. Viņš ir varējis izpausties gan dažādos mērogos un bijis autors vairākiem monumentāliem gleznojumiem, gan dažādās tēmās un žanros: portrets, ainava, klusā daba, gan 20.gs. nogalē un mūsdienās pievērsies tēliem ar reliģisku ievirzi. Izstādes ekspozīcijā daudzo un dažādo darbu klāstā, krāsu izvēlē, sabalansētībā un otras triepienā vērojams mākslinieka emocionālais pasaules skatījums, nerimstošais radošais gars un apbrīnojamās darbaspējas.

 

Vladimira Kozina personālizstādē „Glezniecība” eksponēti darbi no autora personīgās kolekcijas, Latvijas Mākslinieku savienības muzeja, Latvijas Nacionālā mākslas muzeja un privātkolekcijām.

 

 

Vladimira Kozina personālizstāde „Glezniecība” Latvijas Mākslinieku savienības galerijā 11.novembra krastmalā 35, Rīgā norisinās no 15.septembra līdz 15.oktobrim 2017.gadā.

 

 

Izstādi atbalsta: biedrība “Latvijas Mākslinieku savienība”, Latvijas Nacionālais mākslas muzejs, Klasiskās mākslas galerija “ANTONIJA”

 

 

____________________________________________________________________________________________________________

 

 

 

 

 

Ķīniešu un amerikāņu grafiķu izstāde

KLUSUMA VĒTRA \ STORM OF SILENCE

27.07. – 10.09.2017.

 

 

26. jūlijā 18.00 LMS Galerijā tiks atklāta pirmā no starptautiskā grafikas festivāla “Printmaking IN” programmā iekļautajām izstādēm - “Klusuma vētra”, kurā būs skatāmi amerikāņu un ķīniešu mākslinieku darbi.


Izstādes nosaukums “Klusuma vētra” ir šī gada festivāla "Printmaking In" vadmotīvs, kura mērķis ir aicināt māksliniekus savos darbos domāt un runāt par mūsdienu pasaulē eksistējošo komunikācijas un saskarsmes kultūru, kurā klusums ir kļuvis neikdienišķs. Izstāde apvieno divas Latvijas videi eksotiskas, savstarpēji atšķirīgas nācijas un ļauj iepazīt dažādus skatījumus uz mūsdienu sabiedrības procesiem.

Festivāls "Printmaking In" ir ikgadējs starptautisks festivāls, kas radies Igaunijā, Pērnavā, 1998. gadā. Festivāls rada vienojošu platformu māksliniekiem no dažādām pasaules valstīm Eiropā, Skandināvijā,Amerikā, Austrālijā un Āzijā. Festivāla notikumi piedāvā iepazīt grafikas dažādās tehnikas visā to plašumā. Tas prezentē un kopj tradicionālās grafikas tehnikas (kā linogriezums, kokgriezums, sietspiede u.c.), bet parāda arī grafikas starpdisciplināro raksturu.

Festivālu organizē biedrība “Grafikas kamera” un mākslinieku apvienība “NON GRATA” (Igaunija) sadarbībā ar Latvijas Mākslinieku savienību. Festivālu atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds, Rīgas dome, ASV vēstniecība Latvijā, "Luste silkscreen studio", "Daba", "Akmeņlauzis", poligrāfija "Zemgus Poligrāfijas serviss", folkklubs "Ala. Pagrabs", Upnet. Informatīvie atbalstītāji: Radio "Naba", Arterritory, Satori.

 
Festivāla mājas lapa: www.printmaking.lv

 

 

____________________________________________________________________________________________________________

 

 

 

Ieskats izstādes „Century Lines” atklāšanā, kas Latvijas Mākslinieku savienības galerijā apskatāma līdz 22.jūlijam.


„Century Lines” ir trīs mākslinieku paaudžu izstādes projekts, kuru kuratore Ļena Akopjana ir veltījusi sava tēva – mākslinieka Karuša Akopjana 90.gadadienai.

 

 

 

 

 

 


 

Century Lines - ielūgums

 

Izstāde „Century Lines” Latvijas Mākslinieku savienības galerijā, Rīgā

no 8. līdz 22.jūlijam 2017.gadā

 

„Century Lines” ir trīs mākslinieku paaudžu izstādes projekts, kuru kuratore Ļena Akopjana ir veltījusi sava tēva – mākslinieka Karuša Akopjana 90.gadadienai. Starptautiskais projekts tiek reprezentēts ar divām izstādēm Modernās mākslas muzejā, Erevānā, Armēnijā (6.– 20.05.2017.) un Latvijas Mākslinieku savienības galerijā, Rīgā no 8. līdz 22.jūlijam 2017.gadā.


Izstādē eksponēti darbi, kurus radījuši trīs mākslinieki: Karušs Akopjans, Ļena Akopjana, Astri Tonojana, kurus vieno radnieciskas saites, māksla kā radoša izpausme, dzimtas saknes Armēnijā un saikne ar Latviju. Izstādes kopējā iecere tiek akcentēta ar katra mākslinieka darbu klāsta koncepciju: Karušs Akopjans „Armēnijas rapsodija” (grafika un tēlniecība), Ļena Akopjana „ Dialogs” (oforts, zīmējumi un digitāla grafika), Astri Tonojana „Noslēpti stāsti” (digitālā māksla).

 

Īsas mākslinieku radošās biogrāfijas


KARUŠS AKOPJANS (1926 – 1982)

Dzimis Armēnijā, bet no 1952. gada mācījās un dzīvoja Rīgā, bija Latvijas Mākslinieku savienības biedrs un viens no labi pazīstamiem māksliniekiem Latvijā un Armēnijā 20.gs.60.-80.gados.  Viņš bija izcilo Latvijas tēlnieku: Teodora Zaļkalna un Kārļa Zemdegas students 20.gs.50.gados Latvijas Mākslas akadēmijā. K.Akopjans organizēja savas personālās izstādes un aktīvi piedalījās grupu izstādēs Latvijā, Armēnijā, Krievijā. Mākslinieks bija ārkārtīgi radošs, produktīvs, strādāja galvenokārt kā tēlnieks, arī kā grafiķis linogriezumā un paša radītajā  grafikas tehnikā – serigrāfijā.

K.Akopjana mākslas darbus varētu raksturot kā metaforisko simbolismu. Galvenā tēma viņa darbos – cilvēks ar atklāsmēm caur spēcīgiem jūtu un domu pārdzīvojumiem un iekļaujas dažādos motīvos: maize, mīlestība, ģimene, māte, mūzika. Salīdzinot ar oficiālām mākslas nostādnēm un stilistiku 20.gs.50.-80.gados, darbi, kurus radīja K.Akopjans bija pilnīgi unikāli, jo bija viens no retajiem un iespējams viens no pirmajiem, kas tēlniecībā izmantoja krāsu, līdzīgi kā senie grieķi.

 

ĻENA AKOPJANA (1959)

Dzimusi Rīgā, mākslinieka Karuša Akopjana meita. Studējusi Jaņa Rozentāla Rīgas Mākslas vidusskolā un Latvijas Mākslas akadēmijā, kur bija izcilā Latvijas mākslinieka grafiķa Gunāra Kroļļa studente. Kopš 1986.gada Latvijas Mākslinieku savienības biedre. Dažus gadus, kopā ar savu ģimeni, Ļ.Akopjana dzīvoja Ļeninakānā, Armēnijā līdz 1988. gada zemestrīcei, bet kopš 1990. gada dzīvo un strādā Norvēģijā. Kopš 1981.gada viņai bija daudz personālizstādes Norvēģijā, Latvijā, Armēnijā, ASV, kā arī līdzdalība daudzās grupu izstādēs Norvēģijā, Spānijā, Vācijā, Krievijā, Francijā, ASV, Latvijā, Armēnijā, utt.

Ļena Akopjana ir aktīva, radoša māksliniece, kura par sevi saka: „Vides tēma vienmēr pieskārās, iedvesmoja un formēja manu radošo mākslu. Piesārņojums, ko izraisa cilvēku darbība, toksiskās vielas izplatīšana gaisā, ūdenī un zemē, kaitīgo ietekmi uz cilvēku veselību, dzīvniekiem un augiem – ir atslēgvārdi lielākai daļai maniem mākslas darbiem. Mērķis ir pievērst uzmanību dabas ievainojamībai”.

Ļena Akopjana ir locekle mākslinieku organizācijās:

•Latvijas Mākslinieku savienība (LMS)

•Norvēģijas Mākslinieku savienība (NBK)

•Norvēģijas Grafiķi (NG)

•Norvēģijas reģiona Buskerud Mākslinieku savienība (BBK)

Mākslas izglītība:

1977-1983 Latvijas Mākslas akadēmija

1969-1977 Jāņa Rozentāla Rīgas Mākslas vidusskola

 

ASTRI TONOJANA (1984)

Dzimusi Armēnijā mākslinieku ģimenē, mākslinieka Karuša Akopjana mazmeita. Viņa dzīvoja Ļeninakānā (Armēnijā) līdz 1988. gada zemestrīcei. Dažus gadus dzīvoja Rīgā, bet kopš 1990. gada viņa dzīvo ar savu ģimeni Norvēģijā. Astri Tonojana ir aktīva radošā māksliniece un galvenokārt strādā šādās jomās: tēlniecība, Land art (zemes māksla) projekti, izstāžu žūrijas un organizācija. Māksliniece veidojusi gan personālizstādes, gan piedalījusies grupu izstādēs Norvēģijā un citur. 

Astri Tonojana par savu radošo darbību saka: „Manu radošo mākslas darbu tēma bieži tiek balstīta uz simbolismu un eksistenciāliem jautājumiem, daudzveidību un identitāti. Es pētu cilvēka esamības un neesamības nozīmi”.

Astri Tonojana ir locekle mākslinieku organizācijās:

Norvēģijas Mākslinieku savienība (NBK)

Norvēģijas Tēlnieku savienība (NBF)

Østfoldas reģiona Mākslinieku savienība (ØBK)

Mākslas izglītība:

2010-2011 Universitāte, Oslo, Norvēģija

2006-2009 Mākslas akadēmija, Oslo, Norvēģija (maģistra grāds)

2005-2006 Mākslas akadēmija, Florence, Itālija

2003-2006 Mākslas akadēmija, Oslo, Norvēģija (bakalaura grāds)

 

____________________________________________________________________________________________________________

 

 

TĒLNIECĪBAS IZSTĀDE

“REKONSTRUKCIJA”

26.05.2017.- 02.07.2017.

 

 

 

Latvijas Mākslinieku savienības galerijā apskatāma laikmetīgās tēlniecības izstāde “Rekonstrukcija”, kuras ekspozīciju veido nesen Latvijas Mākslas akadēmijas Vizuāli plastiskās mākslas nodaļas Tēlniecības apakšnozari absolvējušie tēlnieki: Lauris Vītoliņš, Ansis Dobičins un Rihards Ābeltiņš.

 

Par izstādes motīvu mākslinieki ir izvirzījuši kustību un tās rekonstruēšanu - subjektīvu atjaunošanu caur atmiņu un simboliskiem objektiem. Eksponētajos mākslas objektos, katrs caur savu prizmu, autori pauž individuālus redzējumus un komentārus par apkārtējo vidi, tās mijiedarbībām, pēta nejaušu notikumu kopsakarības, un komunikācijas, pārmaiņu vai rutīnas nozīmi pasaulē, kas vienmēr ir kustībā un kuru katrs sajūt atšķirīgi. Jauno mākslinieku darbi ir kinētiski un interaktīvi, kas provocē skatītāja dzirdi, tausti, smaržu un redzi.

 

Izstāde tapusi ar Valsts Kultūrkapitāla fonda un biedrības “Latvijas Mākslinieku savienība” atbalstu. Iespēja rīkot izstādi LMS galerijā jaunajiem māksliniekiem tika pasniegta kā galvenā balva Latvijas Mākslinieku savienības izstādē “Mākslas dienas 2015. Mākslas kņada” par spilgtāko sniegumu.

 

 

Izstādes kurators: LMS prezidents, tēlnieks Igors Dobičins

Darba grupa: Jānis Purcens, Ieva Smiļģe, Baiba Guste, Elīna Eglīte, Liene Dobiāina

 


 

No kreisās puses - tēlnieki Lauris Vītoliņš, Rihards Ābeltiņš, Ansis Dobičins

 

 

Izstādes “Rekonstrukcija” L.Vītoliņa, R.Ābeltiņa, A.Dobiāina mākslas darbi