Latvijas Mākslinieku saveinība
Par galeriju Izstādes Fotogalerija Starptautiskie projekti Lokālie sadarbības projekti Diskusijas Pasākumi Aktualitātes Darbu iegāde Kontakti

Par galeriju

Latvijas Mākslinieku savienības galerija

 

    Latvijas Mākslinieku savienības galerija ir viena no vēsturiski nozīmīgākajām mākslas telpām Latvijā, tā ir 1961. gadā dibinātās izstāžu zāles darbības turpinātāja. Galerija ir Latvijas Mākslinieku savienības struktūra. Latvijas Mākslinieku savienības galerijas darbības vadmotīvos ietilpst mākslas attīstības un jaunrades procesa veicināšana, kultūras vērtību uzturēšana un saglabāšana. Latvijas Mākslinieku savienības galerija ir ideju ģenerēšanas un tikšanās vieta Latvijas profesionālajiem māksliniekiem. Galerija ir kultūras procesu saskares telpa, kas ir atvērta gan klasiskajai mākslai, gan laikmetīgās mākslas projektiem un neordināru ideju realizācijai.

     Latvijas mākslinieku savienības galerija atspoguļo Latvijas mākslas dzīves procesus regulārās Latvijas Mākslinieku savienības biedru izstādēs. Pēdējos gados galerijā bijušas skatāmas vecākās paaudzes meistaru Dzidras Ezergailes, Georga Smeltera, Gunāra Bindes, Intas Dobrājas, Jāzepa Pīgožņa personālizstādes, tāpat arī Ilzes Avotiņas, Kirila Panteļejeva, Māras Rikmanes, Birutas Stafeckas, Ineses Siliņas, Īras Rozentāles, Jura Utāna un daudzu citu autoru darbu ekspozīcijas. Latvijas Mākslinieku savienības galerija ir izstādīšanās vieta arī Latvijas reģionos dzīvojošiem māksliniekiem, tajā atainojas reģionu kultūras dzīves aktualitātes. Galerija atbalsta jaunos, daiļrades sākumposmā esošos autorus. Ar savu sniegumu personālizstādēs iepazīstinājuši jaunie mākslinieki Kristians Brekte, Elīna Titāne, Linda Kozule, Diāna Adamaite. Tiek rīkotas arī mākslinieku piemiņas izstādes un Latvijas Mākslinieku savienības mākslas darbu krājuma ekspozīcijas. 2011. gada nogalē galerijā bija apskatāma lielformāta glezniecības, tēlniecības, grafikas izstāde „Shot”.

     Viens no Latvijas Mākslinieku savienības galerijas mērķiem ir sadarbība ar ārzemju māksliniekiem un aprite starptautiskās mākslas norisēs. Sadarbībā ar ārzemju mākslas organizācijām tiek realizēti starptautiskie projekti, kas ļauj ne tikai iepazīt ārzemju mākslas dzīves procesus Latvijas publikai, bet arī izskanēt Latvijas Mākslinieku savienības vārdam starptautiskā mērogā. Turpinot Latvijas Mākslinieku savienības ilggadējās tradīcijas, galerijā tikuši organizēti gan Mākslas dienu pasākumi, gan rīkotas Rudens izstādes.

           

 

Galerijas darba laiks:  O, T, C, P, S 12.00 - 17.00

 

Diāna Rutkovska

Mob.t. 29372758

lmsgalerija@inbox.lv

 

 

Mūs atbalsta:

 

 

www.rigainsight.com