Latvijas Mākslinieku saveinība
Par galeriju Izstādes Fotogalerija Starptautiskie projekti Lokālie sadarbības projekti Diskusijas Pasākumi Aktualitātes Darbu iegāde Kontakti

Par Latvijas Mākslinieku galeriju

Latvijas Mākslinieku savienības galerija

 

    Latvijas Mākslinieku savienības galerija ir viena no vēsturiski nozīmīgākajām mākslas telpām Latvijā, tā ir 1961. gadā dibinātās izstāžu zāles darbības turpinātāja. Galerija ir Latvijas Mākslinieku savienības struktūra. Latvijas Mākslinieku savienības galerijas darbības vadmotīvos ietilpst mākslas attīstības un jaunrades procesa veicināšana, kultūras vērtību uzturēšana un saglabāšana. Latvijas Mākslinieku savienības galerija ir ideju ģenerēšanas un tikšanās vieta Latvijas profesionālajiem māksliniekiem. Galerija ir kultūras procesu saskares telpa, kas ir atvērta gan klasiskajai mākslai, gan laikmetīgās mākslas projektiem un neordināru ideju realizācijai.

     Latvijas mākslinieku savienības galerija atspoguļo Latvijas mākslas dzīves procesus regulārās Latvijas Mākslinieku savienības biedru izstādēs. Pēdējos gados galerijā bijušas skatāmas vecākās paaudzes meistaru Dzidras Ezergailes, Georga Smeltera, Gunāra Bindes, Intas Dobrājas, Jāzepa Pīgožņa personālizstādes, tāpat arī Ilzes Avotiņas, Kirila Panteļejeva, Māras Rikmanes, Birutas Stafeckas, Ineses Siliņas, Īras Rozentāles, Jura Utāna un daudzu citu autoru darbu ekspozīcijas. Latvijas Mākslinieku savienības galerija ir izstādīšanās vieta arī Latvijas reģionos dzīvojošiem māksliniekiem, tajā atainojas reģionu kultūras dzīves aktualitātes. Galerija atbalsta jaunos, daiļrades sākumposmā esošos autorus. Ar savu sniegumu personālizstādēs iepazīstinājuši jaunie mākslinieki Kristians Brekte, Elīna Titāne, Linda Kozule, Diāna Adamaite. Tiek rīkotas arī mākslinieku piemiņas izstādes un Latvijas Mākslinieku savienības mākslas darbu krājuma ekspozīcijas. 2011. gada nogalē galerijā bija apskatāma lielformāta glezniecības, tēlniecības, grafikas izstāde „Shot”.

     Viens no Latvijas Mākslinieku savienības galerijas mērķiem ir sadarbība ar ārzemju māksliniekiem un aprite starptautiskās mākslas norisēs. Sadarbībā ar ārzemju mākslas organizācijām tiek realizēti starptautiskie projekti, kas ļauj ne tikai iepazīt ārzemju mākslas dzīves procesus Latvijas publikai, bet arī izskanēt Latvijas Mākslinieku savienības vārdam starptautiskā mērogā. Turpinot Latvijas Mākslinieku savienības ilggadējās tradīcijas, galerijā tikuši organizēti gan Mākslas dienu pasākumi, gan rīkotas Rudens izstādes.

           

 

Galerijas darba laiks:  O, T, C, P, S 12.00 - 17.00

 

Diāna Rutkovska

Mob.t. 29372758

lmsgalerija@inbox.lv

 

 

Mūs atbalsta: