Latvijas Mākslinieku saveinība
Par galeriju Izstādes Izstāžu plāns 2012 Izstāžu plāns 2011 Izstādes galerijā 2010 Latvijas un Baltkrievijas grafika Aldis Karkovskis Baiba Osīte Jāzeps Pīgoznis Mākslas dienas toreiz. '59 - '89. Ruta Bogustova Gloria Pazudis-Atrasts Inta Dobrāja Dialogs 2010 Lapu mežs Rudens 2010 Andris Biezbārdis Izstādes galerijā 2009 Izstādes galerijā 2008 Izstādes galerijā 2007 Izstādes galerijā 2006 Izstāžu plāns Fotogalerija Preses istaba Aktualitātes Darbu iegāde Mēs runājam Kontakti

 

 TALSU MĀKSLINIEKA, TALSU KRŪMU MĀKSLAS GRUPAS BIEDRA

ANDRA BIEZBĀRŽA (1950) GLEZNU IZSTĀDE „CEĻINIEKA PIEZĪMES”

 

Andris Biezbārdis šī gada sākumā sagaidīja savu 60. jubileju, Latvijas un citu valstu izstāžu zālēs viņa darbi – akvareļi, eļļas gleznas, popārta objekti – ir jau kopš pagājušā gadsimta 80. gadu sākuma, tātad ir noiets jau zināms ceļa posms mākslā, izkļūts jau stipri sen no provinces pašdarbības mākslinieka statusa (viņam nebija iespēja skoloties mākslas skolā vai akadēmijā). Uz Andri Biezbārdi noteikti var attiecināt apzīmējumu self-made – viņš ir pats sevi veidojis, pats sevi izglītojis, pats, sekojot savam aicinājumam, nepārtraukti pilnveidojis savu profesionalitāti un izveidojis savu rokrakstu glezniecībā. Protams, izmantojot arī iespējas iet mācībā pie Talsos dzīvojošajiem meistariem Žaņa Sūniņa un Jēkaba Spriņģa un pie novadnieka Romja Bēma. Iespējams, pateicoties Bēma un Spriņģa netiešajai ietekmei, Biezbārdis vispirms kļuva par labu akvarelistu, gan 1980. gados, gan arī šajā gadsimtā vēl arvien visai bieži pārstāvot Latvijas akvareļmākslu dažādās izstādēs ārpus valsts. Pievēršanās eļļas glezniecībai sākās 1990. gados, sākumā it kā pārnesot savus iemīļotos industriālās ainavas elementus un patumšu kolorītu no akvareļa arī uz eļļas gleznām. Turpmāko gadu Andra Biezbārža glezniecību var nosaukt par nemitīgi mainīgu: brīžiem tajā dominē abstrakcija, dažreiz ekspresionisms kopā ar realitātes elementiem, citreiz – viss kopā. Dažreiz klāt vēl nāk asamblāža, kolāža, teksti un fotogrāfija, iespējams, mazāk visā ir tīras glezniecības. Vēl noteikti ir jāpiemin bērnu zīmējuma ietekme (mākslinieks ir ilggadējs zīmēšanas skolotājs bērnu aprūpes pansionātā „Veģi”). Izstādes nosaukums „Ceļinieka piezīmes” ļoti trāpīgi raksturo izstādes ekspozīciju – tajā var nojaust visu gleznotāja meklējumu gaitu un reizē tā stāsta arī par pēdējo gadu ceļojumu realitātēm, jo pabūts ir daudz kur un katrs ceļojums sniedz iedvesmu jauniem darbiem.

 

Andris Biezbārdis dzimis 1950. gada 12. janvārī Talsos. Kopš 1980. gada piedalās izstādēs, radošajās darbnīcās un konceptuālos projektos. Darbi eksponēti Krievijā, Dānijā, Azerbaidžānā, Vācijā, Francijā, Holandē, Zviedrijā, Igaunijā, Lietuvā, Čehijā, Baltkrievijā, Beļģijā. Latvijas Mākslinieku savienības biedrs (1988).

 

 

Sārtās debesis. Berlīne 

Sārtās debesis. Berlīne 

 

Pie ieejas metro. Londona 

Pie ieejas metro. Londona 

 

Pieneņu pļava

 Pieneņu pļava 

  

Pēc vētras 

Pēc vētras