Latvijas Mākslinieku saveinība
Par galeriju Izstādes Izstādes galerijā 2017 Izstādes galerijā 2016 Izstādes galerijā 2015 Izstādes galerijā 2014 Izstādes galerijā 2013 Izstādes galerijā 2012 Izstādes galerijā 2011 Izstādes galerijā 2010 Latvijas un Baltkrievijas grafika Aldis Karkovskis Baiba Osīte Jāzeps Pīgoznis Mākslas dienas toreiz. '59 - '89. Ruta Bogustova Gloria Pazudis-Atrasts Inta Dobrāja Dialogs 2010 Lapu mežs Rudens 2010 Andris Biezbārdis Izstādes galerijā 2009 Izstādes galerijā 2008 Izstādes galerijā 2007 Izstādes galerijā 2006 Fotogalerija Starptautiskie projekti Lokālie sadarbības projekti Diskusijas Pasākumi Aktualitātes Darbu iegāde Kontakti

TRADĪCIJA NEIZNĪKST!

NO 10. NOVEMBRA IR SKATĀMA RUDENS 2010 IZSTĀDE

„RUDENS.RECYCLE.PROCESS”

 

No 2010. gada 10. novembra līdz 6. decembrim norisinās ikgadējā vizuālās mākslas izstāde „Rudens”, kura notiek jau 35.reizi.

Lai piešķirtu noteiktas tematiskas ievirzes, izstādei šogad ir dota tēma “Rudens.Recycle.Process”.

Šobrīd ir svarīgi apzināties, ka pasaulē valda lietas un to ražošana, kas ir novedusi pie apaugšanas ar neskaitāmiem fiziskiem un garīgiem slāņiem. Tādēļ īpaši svarīga ir to apzināšanas, sakārtošana un iespējamā pārstrāde, pārveide, lai spētu piemēroties šī brīža dzīves ātrumam un prasībām.

”Recycle” ir daudznozīmīgi tulkojams koncepts – pārstrāde un lietotu materiālu pārveidošana citiem mērķiem, kā arī ideju apstrāde, piemērošana un pārstrādāšana jaunos veidos un kombinācijās. ”Cycle” nozīme ir cikls – veltījums tradīcijai.

Izstāde tiek dalīta divās ekspozīcijās Latvijas Mākslinieku savienības galerijā un Latvijas dzelzceļa vēstures muzejā.

”Rudens.Recycle.Process” LMS galerijā simboliski noslēdz kārtējo ciklu un atrāda ražu – nozīmīgu gadadienu jubilāru pēdējo divu gadu laikā tapušus darbus (mākslinieki tika aicināti piedalīties).

Izstādē piedalās:

Andris Biezbārdis

Genadijs Stepanovs

Silja Pogule

Andris Zaāests

Izolde Cēsniece

Dmitrijs Lavrentjevs

Gundega Strauta

Ilma Austriņa

Agata Muze

Betija Strautniece

Oskars Mikāns

Nellija Darkēviāa

Inese Margēviāa

Nikolajs Krivošeins

Vladimirs Pavlovs

Aigis Auders

Orests Misjko

Žanete Žvīgure

Ilze Emse-Grīnberga

Vita Mālniece

Bens Tālivalds

Ingmārs Usas

Velga Lukaža

Gina Slapiņa

Jānis Jansons

Oskars Bērziņš

Pēteris Laksis

Dzidra Bauma

Imants Krepics

Ivanda Spulle-Meiere

Ārija Ēmane

Indulis Landaus

 

”Rudens.Recycle.Process” Latvijas dzelzceļa vēstures muzejā apskatāmi jaunu un jau atzītu mākslinieku dažādos mākslas veidos tapuši darbi. Izstādei iesniegtie darbi tika vērtēti.

Izstādei Dzelzceļa vēstures muzejā savu dalību pieteica 250 mākslinieki, no kuriem tika izvēlēti 70 mākslinieku darbi.

Darbus izstādei izvēlējās profesionālu mākslinieku un kuratoru žūrija, kurā tika pārstāvētas nozīmīgākās mākslas organizācijas: māksliniece un kuratore Inga Brūvere, Latvijas Laikmetīgās Mākslas centra direktore Solvita Krese, mākslinieks Kaspars Lielgalvis (Mākslas centrs VEF teritorijā), mākslinieks un Latvijas Mākslas akadēmijas asociētais profesors Juris Petraškēviās un  projekta kuratore Ieva Saulīte.

Izstāde LMS galerijā (11.novembra krastmala 35, 1.stāvs) apskatāma O.- S. plkst. 12.00-16.00, bez maksas.

Izstāde Latvijas dzelzceļa vēstures muzejā (Uzvaras bulvāris 2/4) apskatāma O.- S. plkst. 10.00-17.00

Ieeja Ls 0,50 (LMS biedriem), Ls 1,00 (skolēniem, studentiem, pensionāriem, invalīdiem), Ls 2,00 (pieaugušajiem) un Ls 3,00 (ģimenes biļete).

Izstāde notiek ar Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta, Latvijas dzelzceļa vēstures muzeja, Latvijas Mākslinieku savienības, Jāņa Rozes apgāda, Ideju foruma un NABAKLAB atbalstu.