Latvijas Mākslinieku saveinība
Par galeriju Izstādes Izstāžu plāns 2012 Izstāžu plāns 2011 Izstādes galerijā 2010 Latvijas un Baltkrievijas grafika Aldis Karkovskis Baiba Osīte Jāzeps Pīgoznis Mākslas dienas toreiz. '59 - '89. Ruta Bogustova Gloria Pazudis-Atrasts Inta Dobrāja Dialogs 2010 Lapu mežs Rudens 2010 Andris Biezbārdis Izstādes galerijā 2009 Izstādes galerijā 2008 Izstādes galerijā 2007 Izstādes galerijā 2006 Izstāžu plāns Fotogalerija Preses istaba Aktualitātes Darbu iegāde Mēs runājam Kontakti

TRADĪCIJA NEIZNĪKST!

NO 10. NOVEMBRA IR SKATĀMA RUDENS 2010 IZSTĀDE

„RUDENS.RECYCLE.PROCESS”

 

No 2010. gada 10. novembra līdz 6. decembrim norisinās ikgadējā vizuālās mākslas izstāde „Rudens”, kura notiek jau 35.reizi.

Lai piešķirtu noteiktas tematiskas ievirzes, izstādei šogad ir dota tēma “Rudens.Recycle.Process”.

Šobrīd ir svarīgi apzināties, ka pasaulē valda lietas un to ražošana, kas ir novedusi pie apaugšanas ar neskaitāmiem fiziskiem un garīgiem slāņiem. Tādēļ īpaši svarīga ir to apzināšanas, sakārtošana un iespējamā pārstrāde, pārveide, lai spētu piemēroties šī brīža dzīves ātrumam un prasībām.

”Recycle” ir daudznozīmīgi tulkojams koncepts – pārstrāde un lietotu materiālu pārveidošana citiem mērķiem, kā arī ideju apstrāde, piemērošana un pārstrādāšana jaunos veidos un kombinācijās. ”Cycle” nozīme ir cikls – veltījums tradīcijai.

Izstāde tiek dalīta divās ekspozīcijās Latvijas Mākslinieku savienības galerijā un Latvijas dzelzceļa vēstures muzejā.

”Rudens.Recycle.Process” LMS galerijā simboliski noslēdz kārtējo ciklu un atrāda ražu – nozīmīgu gadadienu jubilāru pēdējo divu gadu laikā tapušus darbus (mākslinieki tika aicināti piedalīties).

Izstādē piedalās:

Andris Biezbārdis

Genadijs Stepanovs

Silja Pogule

Andris Začests

Izolde Cēsniece

Dmitrijs Lavrentjevs

Gundega Strauta

Ilma Austriņa

Agata Muze

Betija Strautniece

Oskars Mikāns

Nellija Darkēviča

Inese Margēviča

Nikolajs Krivošeins

Vladimirs Pavlovs

Aigis Auders

Orests Misjko

Žanete Žvīgure

Ilze Emse-Grīnberga

Vita Mālniece

Bens Tālivalds

Ingmārs Usas

Velga Lukaža

Gina Slapiņa

Jānis Jansons

Oskars Bērziņš

Pēteris Laksis

Dzidra Bauma

Imants Krepics

Ivanda Spulle-Meiere

Ārija Ēmane

Indulis Landaus

 

”Rudens.Recycle.Process” Latvijas dzelzceļa vēstures muzejā apskatāmi jaunu un jau atzītu mākslinieku dažādos mākslas veidos tapuši darbi. Izstādei iesniegtie darbi tika vērtēti.

Izstādei Dzelzceļa vēstures muzejā savu dalību pieteica 250 mākslinieki, no kuriem tika izvēlēti 70 mākslinieku darbi.

Darbus izstādei izvēlējās profesionālu mākslinieku un kuratoru žūrija, kurā tika pārstāvētas nozīmīgākās mākslas organizācijas: māksliniece un kuratore Inga Brūvere, Latvijas Laikmetīgās Mākslas centra direktore Solvita Krese, mākslinieks Kaspars Lielgalvis (Mākslas centrs VEF teritorijā), mākslinieks un Latvijas Mākslas akadēmijas asociētais profesors Juris Petraškēvičs un  projekta kuratore Ieva Saulīte.

Izstāde LMS galerijā (11.novembra krastmala 35, 1.stāvs) apskatāma O.- S. plkst. 12.00-16.00, bez maksas.

Izstāde Latvijas dzelzceļa vēstures muzejā (Uzvaras bulvāris 2/4) apskatāma O.- S. plkst. 10.00-17.00

Ieeja Ls 0,50 (LMS biedriem), Ls 1,00 (skolēniem, studentiem, pensionāriem, invalīdiem), Ls 2,00 (pieaugušajiem) un Ls 3,00 (ģimenes biļete).

Izstāde notiek ar Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta, Latvijas dzelzceļa vēstures muzeja, Latvijas Mākslinieku savienības, Jāņa Rozes apgāda, Ideju foruma un NABAKLAB atbalstu.