Latvijas Mākslinieku saveinība
Par galeriju Izstādes Izstāžu plāns 2012 Izstāžu plāns 2011 Izstādes galerijā 2010 Latvijas un Baltkrievijas grafika Aldis Karkovskis Baiba Osīte Jāzeps Pīgoznis Mākslas dienas toreiz. '59 - '89. Ruta Bogustova Gloria Pazudis-Atrasts Inta Dobrāja Dialogs 2010 Lapu mežs Rudens 2010 Andris Biezbārdis Izstādes galerijā 2009 Izstādes galerijā 2008 Izstādes galerijā 2007 Izstādes galerijā 2006 Izstāžu plāns Fotogalerija Preses istaba Aktualitātes Darbu iegāde Mēs runājam Kontakti
Mākslinieku grupas izstāde
„GLORIA“
(15.06. – 07.07.2010.)

 

Izstāde apkopo māksliniekus, kuru daiļrades tapšanu uzrunājusi Viduslaiku māksla. Tomēr galvenā izstādes „Gloria” ideja balstīta vēlmē parādīt to, kas ir glorificēšanas vērts XXI gadsimtā. Glorificējams ir vienlīdzīgs slavējamam. Katram māksliniekam ir savas tēmas, pie kurām strādājam, kuras šķiet svarīgas un vērtīgas, lai tās tiktu iemūžinātas. Mums katram ir savs iedvesmas avots, ko izmantojam izceļam un paceļam pāri ikdienišķajam. Vārds Gloria tulkojumā nozīme Slava!

Izstāde „Gloria” Mākslinieku savienības galerijā apvieno dažādu nozaru māksliniekus, tomēr galvenokārt, un priekšroka tiek dota tiem, kas strādā ar stiklu.

Viduslaiki ir diezgan plašs vēstures laika posms, tas ir kā neredzamas saknes, kuras baro kultūrvidi. Tāpēc katra mākslinieka darba rezultāts ir mūsdienīga viduslaiku tēmas interpretācija. Saukti par tumšajiem laikiem tie uzrunā un iedvesmo mūs vēl aizvien. Un kurš var pateikt cik tumšs vai gaišs vēsturiskā attālumā izskatīsies laiks, kurā dzīvojam šodien.

Otrs izstādes ieceri iedvesmojošais aspekts ir tas, ka pēdējā laikā daudzu mākslinieku ietekmes avotu lokā parādījusies latīņu valoda. Vai tam ir simboliska nozīme? Latīņu valoda bija pamatvaloda Viduslaikos, tikai sākoties renesanses periodam to pamazām pārstāja lietot. Šķiet XX gs. tā kļuva sabiedrībai pilnīgi nevajadzīga. Bet varbūt tagad zināt latīņu valodu ir atkal modē?

 

Izstādē „Gloria” piedalās mākslinieki no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas:

Agnese Cērpa, Diāna Dimma-Dimze , Ivars Drulle, Elīna Elere, Ellgrii, Dainis Gudovskis, Bārbala Gulbe, Madara Gulbis , Marta Ģibiete, Inga Jurāne, Aija Klintsone, Kati Kerstna (EST), Remigijus Kriukas (LT), Iveta Laure, Kristīne Lazdāne, Ieva Maurīte, Kairi Orgusaar (EST), Ramona Pēkšēna-Neiberga, Julija Pociūtė (LT), Anda Poikāne, Mare Saare (EST), Laura Sarkane, Gundega Strauta, Indre Stulgaite-Kriukiene (LT), Māris Upzars