Latvijas Mākslinieku saveinība
Par galeriju Izstādes Izstādes galerijā 2017 Izstādes galerijā 2016 Izstādes galerijā 2015 Izstādes galerijā 2014 Izstādes galerijā 2013 Izstādes galerijā 2012 Izstādes galerijā 2011 Izstādes galerijā 2010 Latvijas un Baltkrievijas grafika Aldis Karkovskis Baiba Osīte Jāzeps Pīgoznis Mākslas dienas toreiz. '59 - '89. Ruta Bogustova Gloria Pazudis-Atrasts Inta Dobrāja Dialogs 2010 Lapu mežs Rudens 2010 Andris Biezbārdis Izstādes galerijā 2009 Izstādes galerijā 2008 Izstādes galerijā 2007 Izstādes galerijā 2006 Fotogalerija Starptautiskie projekti Lokālie sadarbības projekti Diskusijas Pasākumi Aktualitātes Darbu iegāde Kontakti

RUTA BOGUSTOVA

"TEKSTILS – PERSONĪGI"

 

Ievērojamā latviešu tekstilmāksliniece Ruta Bogustova 1.aprīlī svinēja 75 gadu jubileju. Viņa ir viena no Latvijas Mākslas akadēmijas tekstilnodaļas celmlauža Rūdolfa Heimrāta lolojumiem, kas, vēl studente būdama, savus gobelēnus kāra pie sienām kā Latvijas, tā arī citvalstu tekstilmākslas izstāžu telpās. Viņa bija vienīgā no Padomju Savienības, kurai bija iespēja izstādīt savus darbus tekstilmākslas septītajā starptautiskajā izstādē Lozanā (Šveicē). Māksliniece ir optimistiska, atvērta, mainīgo pasauli mīloša un turklāt ārkārtīgi viesmīlīga.

,,Nebiju audusi kādus desmit gadus, jo aizrāvos ar šūšanu, ar aplikācijām, krellītēm. Sailgojos un tāpēc sarunāju, lai man uzvelk uz mazajām stellītēm velkus. Domāju, nu ko tādu šauru uz 60 centimetriem varētu noaust? Izdomāju, ka ņemšu vecas fotogrāfijas par paraugu un man taps vesela portretu sērija. Sanāk, ka šie portreti ir veltījums manām saknēm. Vecaistēvs un vecāmāte iznāca diezgan līdzīgi, bet pati …nu grūti teikt.

Mans Akadēmijas diplomdarbs tapa Dzintaros - Mākslinieku radošajā nama. Rūdolfs Heimrāts teica, kam ir stelles mājas, tas var nenākt uz akadēmiju un strādāt mājās. Diplomdarbā man bija apaļa, reljefa lode, ko noaudu no divām daļām.

Nesekoju skolotajam Heimrātam un skices netaisu. Man vienkārši ir žēl tā laika, kas tiek patērēts zīmējot. Kādreiz vienkārši ar zīmuli atzīmēju, kas man kur atradīsies. Krāsainas skices vispār netaisu, vienkārši pielietoju tādas krāsas dzijas, kādas man dotajā brīdi ir. Visi kakti pilni ar dažādiem materiāliem, visu ko var atrast. Darba sakuma ir nenoteiktas formas. Piemēram, darbā „Austrumu dārzs” uz tilla es izmantoju jau pašas pielietotus paņēmienus, kas redzami manos darbos par Aspazijas dzejas tēmu, vai tekstilijas ar ķīniešu sakāmvārdiem. Vairāk tomēr strādāju vienas gammas robežās. Jāatzīst, ka pēkšņs krāsainības sprādziens bija atgriešanās no ceļojuma pa Havaju salam. Tas bija ideāli, tur tiešām smēlos iedvesmu arī dabas motīvu izmantošanai darbos. Vispār man raksturīga abstrakta maniere.

Tagad esmu pārgājusi uz plānākiem materiāliem, taāu vienā no pēdējiem darinājumiem veiksmīgi kontrastējoši izskatās neaustais materiāls uz plāna tilla.

Pēc Akadēmijas tā arī darbā neesmu strādājusi, visu laiku esmu pavadījusi aužot vai šujot. Arī tagad var dzīvot, tikai tas jādara taupīgāk. Un vispār, par sliktām lietām nevajag domāt un tādējādi sarūgtināt sev dzīvi."

 

2010. 26. marts Nr. 53. Kultūras Foruma pielikums Latvijas Mākslinieku savienības informatīvais biļetens LaMāsa

Lanas Strodes intervija

 

 

Ruta Bogustova

 

Ruta Bogustova

 

Ruta Bogustova

 

Ruta Bogustova

 

Izstādes atklāšanā