Latvijas Mākslinieku saveinība
Par galeriju Izstādes Izstāžu plāns 2012 Izstāžu plāns 2011 Izstādes galerijā 2010 Latvijas un Baltkrievijas grafika Aldis Karkovskis Baiba Osīte Jāzeps Pīgoznis Mākslas dienas toreiz. '59 - '89. Ruta Bogustova Gloria Pazudis-Atrasts Inta Dobrāja Dialogs 2010 Lapu mežs Rudens 2010 Andris Biezbārdis Izstādes galerijā 2009 Izstādes galerijā 2008 Izstādes galerijā 2007 Izstādes galerijā 2006 Izstāžu plāns Fotogalerija Preses istaba Aktualitātes Darbu iegāde Mēs runājam Kontakti

IZSTĀDE

"MĀKSLAS DIENAS TOREIZ. '59 – '89”

 

Izstāde "Mākslas dienas toreiz. '59 – '89” veltīta mākslas dienām padomju laika periodā no 1959. līdz 1989. gadam.

 

Rīkojot „Mākslas dienas” katru gadu tika veidoti plakāti, kuri aicināja cilvēkus apmeklēt izstādes, pasākumus, radošās darbnīcas un lekcijas par toreiz aktuālajām tēmām. Katrs no šiem plakātiem ir patstāvīgs kāda mākslinieka darbs un vēsturisks „Mākslas dienu” atspoguļotājs. Mūsdienās ieskats tā laika plakātu mākslā rada interesantu un sabiedrībai nepieciešamu izstādi. Izstādē "Mākslas dienas toreiz. '59 – '89" tiek apkopoti tā laika plakāti, rādīts video materiāls un slaidi.

 

„Tuvība tautai” bija viens no padomju mākslā sludinātajiem lozungiem. Ar aktīvu izstāžu darbību muzejos, kultūras namos, lielākajos kolhozu klubos un dažādās mācību iestādēs Mākslinieku savienība mākslas dienu laikā pauda padomju ideoloģiju. Kopš 1961. gada aizsākās tradīcija skatītājiem tikties ar māksliniekiem un apmeklēt viņu darbnīcas. Daudzu gadu gaitā tas kļuva par gaidītu notikumu, kas piedāvāja apmeklētājiem ieskatīties radošajā vidē un piedalīties jaunrades procesā. Sniegt artavu padomju mākslas procesos, lasot publikai lekcijas, rakstot teorētiskus mākslas apskatus un veidojot tematiskās izstādes, uzņēmās mākslas zinātnieki.

 

Izstādes laikā "Mākslas dienas toreiz. '59 – '89” dalīties atmiņās tiks aicināti populāri tā laika mākslinieki un sabiedriskie darbinieki (š. g. 28. aprīlī plkst. 18.00 tikšanās ar māksliniekiem Jāni Anmani ,Māru Rikmani. 5.martā ar Jāni Celmu, Eduardu Milašu un citiem.)

 

Latvijas Mākslinieku savienība tradicionāli pasniegs zelta medaļu gada labākajam māksliniekam.


Izstādes kurators Gatis Pīpkalējs

 

 

Mākslas dienas

 

Mākslas dienas

 

Mākslas dienas

 

Mākslas dienas

 

Mākslas dienas