Latvijas Mākslinieku saveinība
Par galeriju Izstādes Izstāžu plāns 2012 Izstāžu plāns 2011 Izstādes galerijā 2010 Latvijas un Baltkrievijas grafika Aldis Karkovskis Baiba Osīte Jāzeps Pīgoznis Mākslas dienas toreiz. '59 - '89. Ruta Bogustova Gloria Pazudis-Atrasts Inta Dobrāja Dialogs 2010 Lapu mežs Rudens 2010 Andris Biezbārdis Izstādes galerijā 2009 Izstādes galerijā 2008 Izstādes galerijā 2007 Izstādes galerijā 2006 Izstāžu plāns Fotogalerija Preses istaba Aktualitātes Darbu iegāde Mēs runājam Kontakti

Jāzeps Pīgoznis

  

Tēli un zīmes 

 

 

 

Mani saista dabas mūžam mainīgais spēks, skaistums un prieks, kas dod vielu arvien jauniem gleznieciskajiem risinājumiem. Sirdij ar Latviju man pilnīgi pietiktu, tāpēc Marokas un Dienvideiropas motīvus uztveru kā profesionālu izaicinājumu iejusties citā kolorītā, lai pēc tam savādāk ieraudzītu arī Latvijas krāsas.

 

Šajā izstādē pirmoreiz redzamas gleznas, kurās attēlotas dažādas zīmes, kādas ar aizvērtām acīm redzu jau kopš agras bērnības. Ne visos manas dzīves posmos tās bijušas redzamas vienlīdz bieži. Kopš iesāku redzētās zīmes gleznot, tās nāk vairāk, un tas ļauj man domāt, ka jāglezno. Šīs zīmes atnāk bez kāda vārdiska skaidrojuma, tādēļ uztveru tās vienkārši caur emocijām un bez tulkošanas. Tāpat aicinu šīs gleznas uztvert arī citus.

 

Jāzeps Pīgoznis,

Rīgā, 23.03.2010.

 

 

J. Pīgoznis

 

J. Pīgoznis

 

J. Pīgoznis